Зноб-Новгородська громада розробила програму продовольчої безпеки за підтримки U-LEAD

Про це повідомляє Сумська обласна військова адміністрація

У рамках «Програми продовольчої безпеки на 2022-2023 роки на території Зноб-Новгородської селищної ради», громада планує впровадити проєкт з покращення самозабезпечення продуктами харчування місцевих домогосподарств.

Відбуватиметься це шляхом надання послуг населенню комунальним підприємством з обробітку землі, на пільгових умовах. Про це повідомив голова громади Петро ГОНЧАРОВ.

«Агресія російської федерації проти України та тимчасова окупація Сумської області навесні 2022 року, порушила логістичні маршрути доставки продуктів харчування до нашої громади. Це, в свою чергу, спричинило чимало труднощів у задоволені першочергових потреб населення. Ми, як і більшість громад України, не були готові до цього. Тому, влітку 2022 року нами було прийнято рішення: спільно з експертами Програми «U-LEAD з Європою» розпочати роботу над розробкою програми продовольчої безпеки на 2022-2023 роки, яку ми затвердили на засіданні виконавчого комітету наприкінці жовтня 2022 року», – зазначив Гончаров.

Як повідомила керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області Марина ЛОБОВА, Кабінет Міністрів ще на початку повномасштабного вторгнення ухвалив розпорядження від 29 квітня 2022 р. № 327-р щодо продовольчої безпеки в державі, яке передбачає для органів місцевого самоврядування створення таких програм продовольчої безпеки:

«Для допомоги громадам у цьому питанні, Програма «U-LEAD з Європою» запровадила нову навчальну ініціативу та обрала чотири пілотні громади, Зноб-Новгородська – стала однією з них та єдиною на Сумщині. В рамках ініціативи, експерти допомагали фахівцям з громад знайти дієві інструменти реагування на виклики у продовольчій сфері, спричинені війною».

Як зазначив Леонід СОТНІКОВ, начальник відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Зноб-Новгородської селищної ради, Програма продовольчої безпеки є актуальною для нас та допоможе громаді вирішити питання з продовольчими запасами продуктів, допоможе знайти й інструменти для допомоги населенню щодо самозабезпечення продуктами харчування їх домогосподарств.

error: Content is protected !!