Перший в’їзний поклонний хрест був встановлений в Ямполі в 2009 році на перехресті автомобільних доріг, що з’єднують райцентр з Шосткою та Глуховом. Саме тоді у ямпільчан зародилась ідея спорудити такі ж хрести з усіх чотирьох сторін селища, щоб духовні обереги захищали Ямпіль та його мешканців. Проте реалізувати намічене не вдавалось довгі чотири роки.

Про ідею майже забули, аж доки про неї не нагадали активісти нещодавно створеної в селищі молодіжної православної організації «БлагоДія». Громадські об’єднання «БлагоДія» та «Молодь Ямпільщини» звернулись до настоятеля Свято-Георгіївського храму, відповідального у справах молоді Ямпільського благочиння отця Миколи, який ініціативу молоді повністю підтримав.

Читайте також: Анонс. 26 жовтня в Ямполі встановлять три поклонні хрести

Головною перешкодою на шляху реалізації проекту стали кошти, адже виготовлення трьох дерев’яних хрестів справа недешева. Тож, активісти почали шукати фінансування, звернулись і до ямпільських підприємців. Як виявилось серед них є люди віруючі та небайдужі до рідного селища: Іван Шинкаренко пообіцяв виготовити хрести безкоштовно і своє слово стримав. Допомога мецената і стала вирішальною в цій добрій справі.

Ямпільчанам залишилось встановити та освятити хрести. Цей захід запланований на суботу 26 жовтня. В цей день о 11:00 від Свято-Георгіївського храму розпочнеться хресний хід, спочатку буде освячений в’їзний хрест при дорозі на Свесу, потім неподалік доріг на Дружбу та Прудище. Планується, що в заході візьме участь духовенство та віруючі з всього району. Організатори запрошують долучитись до справи всіх без виключення ямпільчан, адже ця подія має стати непересічною в житті нашого селища.