Війна, що почалася 24 лютого, змусила населення та бізнес переосмислити свої плани, визначитися з цілями та орієнтирами. А ще усім довелося вирішувати — на чий бік стати, кого підтримувати. Легальний український гемблінг в цілому не вагався ні години. У складній ситуації гральний бізнес продемонстрував свої інтереси та реальні цілі. У перший же день, часто під обстрілами й бомбардуваннями, компанії почали евакуювати співробітників та обладнання у більш безпечні місця. Одночасно оператори перебудовували логістику, доєдналися до волонтерського руху, надавали матеріальну підтримку військовослужбовцям, поліції, громадянам, які змушені були переїжджати з місць постійного проживання. 

Гроші на оборону, а не в кишеню

Беручи участь у боротьбі за перемогу, організатори легального грального бізнесу достроково оплатили ліцензії, виділили частину власних коштів на покращення обороноздатності країни (і продовжують це робити досі). Загальна сума гуманітарної та військової допомоги, яку надали компанії-члени Ukrainian Gambling Council (Всеукраїнської ради гемблінгу), на кінець 2022 року перевищила 500 мільйонів гривень. Така діяльність є демонстрацією патріотичної позиції грального бізнесу, доказом довіри країні, у якій працюють компанії.

Так, онлайн-казино Cosmolot (саме воно, між іншим, отримало першу в Україні ліцензію на організацію азартних ігор у мережі) фінансує виробництво ударних безпілотників Punisher, які виробляє Dynamics UA. Упродовж 10 місяців компанія закупила для армії спорядження на 15 млн грн.

Букмекер Parimatch Ukraine витратив на військову допомогу понад 260 млн грн. Підрозділам ЗСУ компанія передала швидкісні автомобілі, станції Starlink, супутникові телефони, дрони, паливо, тепловізори, генератори.

Участь у волонтерському русі беруть також VBET, GGPoker, PIN-UP, Favbet. 

Підтримка людей, які постраждали від воєнних дій

Крім допомоги військовим, організатори азартних ігор беруть участь у реалізації гуманітарних проектів, активно займаються благодійницькою діяльністю.

Так, оператор PIN-UP Ukraine сконцентрувала свої зусилля на підтримці людей, які постраждали від збройної агресії. Компанія забезпечує їх харчовими продуктами, одягом, взуттям, ліками, засобами гігієни. Загалом зібрано та передано більш ніж 300 тонн гуманітарних наборів. За кошти Пін Ап в Італії пройшли реабілітацію діти з Київської області, які понад місяць жили в окупації.

Favbet Foundation допомагав жителям прифронтових територій виїхати у безпечніші місця. За кошти фонду у Загребі (Хорватія) створено Центр допомоги переселенцям. Гуманітарну, юридичну та психологічну підтримку у ньому надають дорослим та дітям.

Загалом на підтримку соціальних, освітніх та спортивних проєктів і допомогу внутрішнім переселенцям фонд спрямовує 30% від усіх коштів. 

error: Content is protected !!