На Сумщині зареєстрований перший в Україні випадок нової форми коронавірусу  

Про це Ямпіль.INFO повідомила завідувач  Ямпільського  відділення    ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України»  Ганна Камчатна

24 січня в Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.

Як вважають вірусологи, варіант XBB.1.5 може інфікувати більшу кількість людей. Дані, що існують на сьогодні говорять про те, що в цілому не відзначається зростання кількості госпіталізацій серед тих, хто був інфікований XBB.1.5. Також не відбувається зростання госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії, порівняно з попередніми варіантами Омікрону, що може свідчити про переважно легкий перебіг захворювання.  Проте спостерігається зростання госпіталізацій у віковій групі 70 років і старше.

Симптоми «Кракена» подібні до симптомів попередніх версій «Омікрона». Симптоми більшості людей нагадують застуду. Цей штам здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Періоди заразності при XBB.1.5 та інших варіантах Омікрона, які циркулювали протягом минулого року дуже подібні: людина стає заразною за два дні до початку симптомів, і залишається такою протягом щонайменше двох-трьох днів після початку симптомів, хоча деякі люди можуть продовжувати виділяти живий вірус до тижня після появи симптомів. 

Нагадуємо, при появі симптомів звертайтесь до свого сімейного лікаря. Будьте здорові!