Як і багато інших сфер, дизайн інтер’єрів схильний до віянь моди. Вибір відтінків та фактур, форм та ліній, типів оздоблення та декору постійно змінюється. Цьому сприяє поява інноваційних матеріалів та технологій, які у ХХІ столітті розвиваються особливо стрімко. Дизайн квартири в сучасному стилі відбиває найбільш комфортні рішення в умовах динамічного життя великого міста.

Дизайн вітальні в сучасному стилі
Стримана розкіш сучасного стилю найбільше помітна у вітальні. У кімнаті, призначеній для зустрічей із друзями та родичами, панує затишна, але стримана атмосфера. Таке враження справляють нейтральні однотонні кольори – бежевий, сірий, білий, коричневий.

У деталях можливі мінімальні вкраплення яскравих фарб. Помаранчевий, фіолетовий, синій, оливковий, м’ятний, бірюзовий, жовтий роблять інтер’єр залу більш цікавим та життєрадісним. Дуже важливу роль відіграє підсвічування, а великі люстри та настінні бра служать додатковою окрасою інтер’єру.

Підлога в сучасній вітальні – це ламінат або паркет спокійного відтінку, по центру може лежати однотонний килим відповідного кольору. З меблів обов’язково присутній досить строгий диван, невеликий журнальний столик, іноді є кілька полиць (частіше закритих).

Майже неможливо уявити вітальню без величезного рідкокристалічного телевізора. Поряд з ним може також розташовуватися електрокамін або великий акваріум з гарним підсвічуванням. Що стосується декору, то він зазвичай представлений у вигляді однієї-двох картин або серії чорно-білих фотографій на стінах, вазами зі штучними гілками, великою рослиною в горщику. Текстиль у сучасному дизайні, як правило, однотонний, а колір штор перегукується з оббивкою дивана або м’якими подушечками.

Особливості сучасного стилю
Останні тенденції в оформленні житлових приміщень характеризуються максимальною простотою, лаконічністю, але водночас вони комфортні та зручні. Акуратний дизайн у нейтральних відтінках та графічних лініях не привертає зайвої уваги, дозволяючи повністю зосередитись на роботі, відпочинку чи спілкуванні.

На відміну від усіляких етнічних, сільських та ретро-напрямків, сучасний стиль абсолютно позбавлений химерності. Кожна річ у кімнаті несе функціональне навантаження, при цьому мінімалістична ситуація зводить майже до нуля витрати на прибирання, догляд за меблями, протирання пилу та інші подібні заходи.

Інтер’єр спальні в сучасному стилі
Акуратність та чистота – ось яке враження залишає спальня, оформлена за правилами сучасного дизайну. Тут, як і у вітальні, переважають розслаблені тони в ахроматично-пастельній гамі, підсвічені м’яким золотавим світлом від стельових та бічних світильників.

В обстановці дуже помітна гармонія пропорцій – виражена горизонталь широкого ліжка доповнюється настільки ж активними вертикальними лініями: це можуть бути гардини зі складками, настінне панно до стелі біля ліжка, шафа-купе або висока ніша під телевізор.

Однотонну нейтральність сіро-бежевих фарб у кімнаті для сну пом’якшує натуральний текстиль постільної білизни, бархатисті килими та покривала, дерев’яні фактури або меблів. Завдяки відсутності зайвого декору, візерунків та кольорових контрастів сучасна спальня залишається просторою та повітряною, сприяючи повноцінному відпочинку та відновленню сил.

Кухня дизайн в сучасному стилі
Характерні риси сучасної кухні – максимальна зручність та функціональність, що базуються на ефективному застосуванні кожного квадратного сантиметра. Гарнітур виглядає надзвичайно лаконічно, а іноді його взагалі можна не помітити – гладкі фасади без ручок, декору та фурнітури нагадують звичайну стіну. Але, звичайно, таке враження оманливе – всередині ховаються місткі системи зберігання, обладнані за новітніми стандартами.

Що стосується колірних рішень, то тут переважають стримані тони чорно-білої та бежево-коричневої гами. Насичені фарби в інтер’єрі по-справжньому стильної кухні займають не більше 10-15% і можуть зустрічатися в окремих елементах гарнітуру, настінному декорі, фартуху, посуді. З матеріалів найчастіше використовується високоякісний пластик, поліроване дерево, ламіновані МДФ-панелі, штучний камінь, загартоване скло та хромований метал.

error: Content is protected !!