🔴 📸 «Єдине діюче підприємство такого профілю в Україні»: як працює Мачихино-Будська шпагатна фабрика

Шпагатна фабрика в селі Марчихина Буда належить ТОВ «Лінен оф Десна». Сьогодні підприємство випускає шпагат з луб’яних культур та якісні мотузки, – розповідає генеральний директор «Лінен оф Десна» Сергій Кургалін.

-Йому, напевно, близько ста років, воно було створено одним з перших в радянські часи – в 30-ті роки. Це єдине підприємство в Україні, яке залишилось діючим, його потужність 25-30 тонн вже готової продукції. Раніше на ньому працювало 200 співробітників, але зараз виробничі потужності дозволяють залучати для переробки десь 30 людей. Щоправда, фабрика працює в одну зміну через нестачу сировини.

Фабрика забезпечує жителів села робочими місцями. В цьому році тут хотіли навіть розширити виробництво, запустивши ліню з виготовлення паливних брикетів, але через відключення електроенергії від планів довелось відмовитись.  

-Працюють виключно мешканці Марчихиної Буди, тобто це те село, яке вирощує своїх фахівців і дає державі чудову якість продукції. Тут виготовляють шпагат з луб’яних культур, а потім мотузки зі шпагату. Ми хотіли запустити лінію з виробництва брикетів з кастри, але у нас не вийшло, бо нам не дали лімітів – не дали можливості.

За словами Сергія Кургаліна, про перспективи фабрики можна буде говорити  після завершення війни. Зараз компанія збирається зберегти виробництво в селі.

-Все залежить від того, яка буде буферна зона, бо ви самі розумієте, що вони знаходяться за 4 кілометри від кордону. Залежить від того, яка буде логістика, бо з Глухова до Марчихиної Буди десь 60 кілометрів, дорога погана, а це займає час і вимагає витрат. Поки що в планах немає порушувати роботу цього підприємства, в планах є відновлювати, бо щось ламається, щоб приходить у непридатність. Тобто підтримувати його в робочому стані, а що буде у післявоєнний час – покаже час. Поки що не стоїть питання про закриття фабрики, а стоїть питання про те, щоб реконструювати і рухатись далі.

 Компанія «Лінен оф Десна» володіє двома переробними підприємствами. Крім шпагатної фабрики в Марчихиній Буді, це завод в місті Глухів.  

ш14

ш15

ш16

error: Content is protected !!