З 15 лютого в Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки

В Україні вперше почне діяти заборона на вилов щуки, повідомляє пресслужба Державного агенства меліорації та рибного господарства. Цей вид прісноводних хижаків заборонять виловлювати задля успішного відновлення їх популяції.

З 15 лютого 2023 року, відповідно до нових правил у всіх рибогосподарських водних об’єктах встановлюється заборона на добування щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.

“Ця заборона в Україні вводиться вперше і нарешті відповідатиме логіці процесу розвитку цього виду риб. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів”, — йдеться в повідомленні.

Термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, під час якої відбувається остаточне дозрівання ікри у самок та молок у самців. А особливої охорони її плідники потребують під час масових нерестових міграцій, протягом яких щука є дуже вразливою до вилову.

За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Штраф за одну незаконно виловлену щуку становить 3 468 гривень.

error: Content is protected !!