2 листопада в Ямполі відбувся обласний етап всеукраїнського фестивалю соціальної відеореклами «МолоДія». Організатори представили на розсуд ямпільської публіки понад тридцять найкращих зразків  сучасної української соціальної реклами.

Всі показані в Ямполі відео сюжети були роботами молодих українських кінорежисерів, які стали учасниками всеукраїнського фестивалю соціальної відеореклами «МолоДія», фінал якого відбувся 29 вересня в місті Києві. Зараз триває виїзний етап фестивалю обласними центрами України. Завдяки домовленості між молодіжною організацією «Молодь Ямпільщини» та організатором фестивалю – молодіжною організацією «Українська Народна Молодь» право приймати «МолоДію» на Сумщині було надане Ямполю.

Проведення фестивалю викликало великий ажіотаж у ямпільських цінувальників кінематографу, тож актова зала районної станції юних натуралістів цього вечора була заповнена. Присутніх привітав один з ініціаторів проведення фестивалю, заступник голови Всеукраїнської молодіжної організації «Українська Народна Молодь» Ігор Мельник, який спеціально прибув до нашого міста, щоб презентувати «МолоДію» ямпільчанам.  Громадський діяч детально розповів про ідею проведення фестивалю та закликав молодь теж  знімати свої відео сюжети та присилати їх на конкурс, тим паче, що головний приз цьогорічного фестивалю склав вісім тисяч гривень.

Цього вечора ямпільчанам продемонстрували тридцять найкращих робіт конкурсу. Перше, що впало в око глядачам, так це те, що всі ці сюжети різко відрізнялись від звичної всім соціальної реклами, що часто демонструється по телебаченню. Всі ролики були сповнені креативу, гумору, дозволяли з посмішкою подивитись на найактуальніші молодіжні проблеми. Молоді українські кінорежисери в своїх роботах довели, що соціальна реклама може бути цікавою та ефективною. Для цього вона має не лякати, а спонукати до активних дій.

– Мета нашого фестивалю – надати молодим українським кінематографістам можливість висловити свою громадянську позицію, озвучити свої ідеї щодо вирішення певних соціальних проблем мовою кіно, – говорить заступник голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Українська Народна Молодь» Ігор Мельник.. – Цього року на фестиваль надійшло понад 90 робіт. Для нас дуже важливим є промотування цих сюжетів, показ їх якомога більшій аудиторії. Роботи фіналістів і переможців ми демонструємо на телебаченні та в рамках мандрівного фестивалю найбільшими містами України. Ми вже встигли завітати в Луцьк, Івано-Франківськ, Чернігів, Чернівці і ось черга дійшла до Ямполя.

– «МолоДія» – це унікальний громадський проект, який не має аналогів в Україні, – зазначив голова молодіжної організації «Молодь Ямпільщини», голова Сумської обласної молодіжної організації «Українська Народна Молодь» Олександр Соломко. – Наша мета – зробити Ямпіль потужним осередком молодіжного руху, тож дуже важливо, що обласний етап фестивалю відбувся саме в нашому місті. Ми і надалі запрошуватимемо до нас найцікавіші молодіжні проекти обласного та всеукраїнського рівня, робитимемо все, щоб ямпільська молодь могла долучитись до них.