СБУ повідомила про затримання настоятеля храму, його підозрюють у державній зраді

Про це повідомляє Сумська обласна прокуратура

За процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури 1 березня 2023 року затримано настоятеля одного з храмів Української православної церкви Московського патріархату в Шосткинському районі за підозрою в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну співробітник федеральної служби безпеки встановив зв’язок із настоятелем одного з храмів Шосткинського району. Священнослужитель погодився на співпрацю, оскільки мав проросійські переконання та очікував на прихід «руського миру».

На виконання завдання окупантів агент в рясі збирав дані щодо кількості військових на території регіону та їх озброєння, а також інформацію про керівників місцевих органів влади, правоохоронних органів, громадських активістів, їх політичні погляди та авторитет серед місцевого населення.

Настоятель храму записував точні адреси, фотографував місцевість, де розташовуються військовослужбовці та військова техніка на території Шосткинського району. Збирав інформацію про патріотично налаштованих громадян, які можуть впливати на суспільство. Розвідувальні дані передавав оперативному співробітнику фсб рф за допомогою одного з месенджерів.

Під час обшуків за місцями проживання та проведення релігійної діяльності затриманого виявлено та вилучено мобільні телефони з доказами співпраці з представниками держави-агресора, російську літературу тощо.

Наразі священнослужителя затримано в порядку ст. 208 КПК України, йому вже повідомлено про підозру, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління Служби безпеки України в Сумській

11 thoughts on “СБУ повідомила про затримання настоятеля храму, його підозрюють у державній зраді

  1. Місцева влада про це не знала?Усе знали та чекали руцький мир

  2. Ходіть,цілуйте руки московським попам!він що,один.!Всі батюшкі зрадники і чекають “pyцький мір”

  3. Попередьте цивільних – кого здала ця істота. Мало закатованих та братських могил?

  4. РПЦ МП открыто поддерживала аннексию Крыма,благославляла отправку на восток Украины” казачих” банд и рос. войск.И не врите нам,прихожане МП,что вы не виноваты в том,что творил поганый гундявый извращенец.Это ваше безразличие,бездумие,обрядоверие, делают вас соучастниками сегоднящей трагедии.Принимая негодяя за патриарха,поклоняясь ему на службе по указке попов-предателей вы поклонялись черту и отвергали Христа.

    1. У нашому районі тільки мацковский патріарх!Едине село Грем’ячка перейшло до Київського Патріархату

  5. Обстріли нашого району, других населених пунктів. Свеса, Дружба…..похорони кожного дня. Скільки ця тварюка у расі зробила біди!!!!Скільки на споведі порозказували??А він здавав

  6. Ну так чого. Тепер вперед до дій. Як ото в Грем’ячці зробили. Громадо, одних лише коментарів не достатньо, просувайте питання про перехід ямпільських церков до ПЦУ.

Comments are closed.

error: Content is protected !!