Майже 25% дітей в Ямпільській громаді не вакцинувались від поліомієліту і ризикують захворіти хворобою, від якої немає ліків

Серед громад колишнього Ямпільського району на сто відсотків вакциновані від поліомієліту лише діти Свеської громади, в Дружбівській громаді 89% вакцинованих, в Ямпільській – лише 76,1%   

Про це Ямпіль.INFO повідомила завідувач  Ямпільського  відділення ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України»  Ганна Камчатна

Що потрібно знати батькам?

Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно — через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби.

Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.

Саме тому в Україні вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у державних поліклініках безкоштовно відповідно до календаря щеплень.

Який рівень вакцинації від поліомієліту зараз?

На Сумщині від поліомієліту вакциновано понад 80% дітей. Але цього недостатньо

На Сумщині впродовж 2022 року було вакциновано проти поліомієліту 84,4% дітей до року. Ревакцинацію у 18 місяців отримали 85,8% дітей. У 6 років ревакциновано 82,4% дітей, а у віці 14 років – 84,1%. За такого рівня охоплення дітей профілактичними щепленнями поліомієліт може повернутись.

Щеплення відповідних груп дитячого населення виконано:

по Ямпільській ОТГ на 76,1 %;

по Свеській ОТГ на 100,0%;

по Дружбівській ОТГ на 89,0 %.

Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?

Вакцинувати від поліомієліту малюка необхідно з народження. Обов’язково потрібно вчасно проводити усі щеплення, не пропускаючи жодного, для збільшення відповіді імунної системи.

  • 1 доза — у 2 місяці
  • 2 доза — у 4 місяці
  • 3 доза — у 6 місяців
  • 4 доза — у 18 місяців
  • 5 доза — у 6 років
  • 6 доза — у 14 років

Вакцини, які наразі використовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

error: Content is protected !!