Власна свердловина — чудова альтернатива централізованій системі водопостачання. Одна з причин, через яку господарі приватних будинків прагнуть пробурити свердловину на ділянці — бажання забезпечити свою сім’ю водою високої якості. Компанія «Кароліна» займається облаштуванням таких споруд під ключ у більшості регіонів нашої країни https://burenie-skvazhin.com.ua/burinnya-sverdlovyn-po-regionam/ Скористайтеся послугами професіоналів, які займають провідні позиції у сфері бурових робіт.

Як визначити воду низької якості

Комплексна послуга буріння свердловини включає лабораторне дослідження якості води. За допомогою спеціального обладнання визначається вміст солей, домішок, мікроелементів. Виявлена кількість порівнюється з показниками, що нормуються, зазначеними в санітарних нормах. Після цього видається висновок про відповідність або невідповідність параметрам якості.

Цей етап введення свердловини в експлуатацію є дуже важливим, оскільки наявність тих чи інших складових у воді позначається на стані здоров’я її споживачів.

У домашніх умовах також можна виконати простий аналіз. Для цього візьміть чисту прозору ємність, добре її вимийте та обробіть окропом. Наберіть у ємність воду зі свердловини та оцініть такі параметри:

  • колір;
  • запах;
  • смак.

Для більш точної діагностики уважно вивчайте рідину під час денного освітлення. Вона має бути повністю прозорою. Наявність поверхні плівки з райдужними розлученнями свідчить про вміст нафтопродуктів. Причина такого явища криється, як правило, у протіканнях машинного масла з насосного обладнання та змиванні мастила з поверхні обсадних труб. Це усувається додатковим прокачуванням свердловини та встановленням фільтрів. Гірше, якщо вода, що досліджується, має каламутне забарвлення різних відтінків. Молочний вказує на зайве вміст газів, сірий — марганцю, бурий — оксид заліза. Якщо вода прозора, але має жовтий відтінок, то, швидше за все, в ній є залізо з органічними сполуками.

Далі досліджувану воду необхідно понюхати. Запах не повинен віддавати вогкістю, сірководнем або будь-якою хімією.

До дегустації варто приступати тільки якщо у вас немає претензій до кольору та запаху досліджуваного зразка. На початковому етапі воду не слід ковтати. Наберіть її в рот і трохи потримайте. Зверніть увагу, чи немає металевого чи солоного присмаку, пощипування слизових оболонок порожнини рота. Якщо щось із перерахованого є, то у воді підвищений вміст заліза, мінеральних солей або лужних домішок. Якщо стороннього смаку немає, можна розпочинати останнє дослідження. Нагрійте воду, не доводячи до кипіння. Після цього ще раз оцініть її колір, запах та смак ще раз. Усі параметри задовільні — воду можна вживати у їжу.

Також аналіз якості води в домашніх умовах можна проводити за допомогою спеціальних одноразових тестів або багаторазових приладів (аналізаторів).

Але пам’ятаєте, нічого з перерахованого не може замінити аналіз, проведений у лабораторії.

Причини низької якості води зі свердловини

Існує кілька причин, що впливають на якість води у свердловині:

  • природні фактори, такі як паводок, а також природні рухи ґрунтових вод;
  • порушення технології буріння;
  • недотримання правил нормативної документації щодо відстаней між свердловиною та мережами каналізації;
  • екологічні фактори, такі як скидання відходів промпідприємств, що проникають у ґрунтові води.

Воду зі свердловини необхідно регулярно перевіряти на відповідність нормативним показникам якості. Чинники, які впливають нього, з часом можуть змінюватися. Тому фахівці рекомендують робити це не рідше ніж один раз на рік. Так, ви зможете бути впевнені, що вода, що використовується, не завдаватиме шкоди вашому здоров’ю.

На закінчення

Компанія «Кароліна» займається як облаштуванням нових, а й обслуговуванням існуючих свердловин. При появі стороннього смаку, кольору чи запаху у воді обов’язково звертайтеся. Фахівці компанії завжди прийдуть на допомогу, підкажуть шляхи вирішення та усунуть причини погіршення якості води.

error: Content is protected !!