🔴 📺 В Ямполі та Дружбі спалахнули пожежі через спалення населенням сухої трави

Цієї весни на Ямпільщині зафіксовано вже три пожежі, що виникли через спалення сухої трави населенням,  – говорить провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Олег Посохов.  

«У цьому році у нас вже три випадки загоряння сухої рослинності на відкритій території. Два випадки було в місті Дружбі і буквально 10 хвилин тому наш підрозділ повернувся з гасіння сухої трави в селищі Ямпіль на вулиці Червоний кут. Потрібно розуміти, що загоряння сухої рослинності може принести шкоду не лише чагарникам, а і різноманітним будовам: житловим будинкам, сараям, тощо. Воно є дуже неконтрольованим через різноманітні атмосферні явища, а тому не можна розрахувати, куди піде вогонь і що саме загориться», – зазначає Олег Посохов.  

За словами інспектора, цього року пожежі поки що обходяться без великих матеріальних збитків, але у минулому році були випадки займання житлових будинків.   

«Були випадки в Свеській селищній раді, коли люди хотіли поприбирати у дачному масиві і підпалили траву, після чого загорілось багато будівель. Крім того, в Свеській громаді був випадок, коли сусідка палила траву і спалила сусідній будинок. На жаль, таких випадків велика кількість», – говорить він.

Якщо винного у підпалі вдасться встановити, то йому окрім великого штрафу, доведеться ще й компенсувати завдані збитки.

«Спалення сухої рослинності – це порушення правил пожежної безпеки. Зараз у нас підвищились штрафи і тепер мінімальний штраф за спалення сухої рослинності будь-де, хоч на власному подвір’ї, хоч в екосистемі становить 3060 гривень. Крім того, в період воєнного стану такі дії можуть бути розцінені як диверсія. Адже ми можемо виїхати на гасіння сухої рослинності, а десь в цей час може горіти будинок. І ми не зможемо допомогти там, де це більш потрібно», – зазначає Олег Посохов.

error: Content is protected !!