Тюльпани завжди чарівні, але можна досягти ще більш захопливого ефекту, якщо вміло поєднати їх у композиції. Застосовуючи різні методи ландшафтного дизайну, цибулини тюльпанів https://cib.net.ua/ua/tjulpany/ можна висадити так, що ділянка перетвориться на прекрасний витвір мистецтва з багатими кольорами. 

цибулини тюльпанів

Планування дизайну клумби

Щоб переконатися, що проєкт клумби виглядатиме саме так, як хочеться, краще заздалегідь продумати, як висадити тюльпани. Також рекомендується починати планувати дизайн клумби на наступний сезон ще на початку осені, позаяк тюльпани краще висаджувати пізньої осені.

Ескіз клумби в кольорі допоможе вам побачити ансамбль рослин і дасть чіткіше уявлення про те, як вони мають бути висаджені. Більш естетичними способами моделювання квіткової клумби є:

  1. Висаджування групами. Краще за все витончені квіти виглядають в скупчених висадках. Клумба з поодинокими тюльпанами різних сортів виглядатиме незграбно. На одній клумбі можуть бути кілька великих кольорових осередків, можливо у різних геометричних формах, чи веселкових переходах.
  2. Моделювання за зростом рослин. Тюльпани можна впорядкувати за їх висотою: найвищі сорти розмістити подалі, ближче – квіти середньої висоти, а карликові тюльпани та інші низькорослі рослини розташувати найближче.
  3. Моделювання за часом цвітіння. Можна підібрати різні види та сорти так, щоб цвітіння було поступовим і безперервним, а клумба не виглядала порожньою. Спочатку квітнуть прості ранні, дикорослі і махрові види. Наступні за ними у цвітінні будуть тюльпани Кауфмана, Дарвінові гібриди, Грейга. У травні розквітнуть пізньоквітучі види. 

З якими квітами комбінуються тюльпани

Реалізувати свою ідею з озелененням допоможуть і інші декоративні рослини. Підібрати необхідний асортимент саджанців, насіння чи цибулинок допоможе газета “Сільський вісник”. Тюльпани дуже гарно комбінуються з іншими квітами на клумбі, якими є:

  • нарциси – доповнюють тюльпани іншими формами і колірною гамою;
  • гіацинти – додають текстури до клумби своєю бархатистою поверхнею;
  • мускарі – дрібні квіти синього, фіолетового та білого кольорів, виглядають прекрасно поряд з тюльпанами;
  • фрезії – додають приємний аромат до клумби з тюльпанами та мають досить довгий період цвітіння;
  • півонії – мають розкішні квіти та схожий спектр кольорів;
  • іриси – додають клумбі висоти; 
  • лілії – мають великі та яскраві квіти, які виділяються на тлі тюльпанів.

Ці комбінації можуть створювати чудову гру кольорів та текстур на клумбі, а також забезпечити багатий та довготривалий період цвітіння. Навіть якщо тюльпани зацвітуть на декілька тижнів, витрачені зусилля та час на їх вирощування точно не пройдуть даремно.

error: Content is protected !!