🔴 📺 Школа в Уску припинить існування 1 липня

Відповідне рішення напередодні ухвалили депутати Ямпільської селищної ради.

За словами начальника відділу освіти, молоді та спорту Олега Проценка, депутати припинили діяльність Усоцької філії Ямпільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (так заклад називається офіційно) через аварійний стан шкільного приміщення.  

«На сесії селищної ради прийнято рішення про ліквідацію Усоцької філії, тому що після обстеження, що було здійснено сертифікованою організацією, ми отримали висновок про те, що приміщення Усоцької філії є аварійним. Місцями є провисання балок перекриття до 20 сантиметрів. Два роки карантину і вже більше року війни філія працює в режимі онлайн-навчання. А після зими ми побачили таку ситуацію і вирішили зробити обстеження спеціалістами», – говорить Олег Проценко.

Учнів філії збираються возити на навчання до опорного закладу, а вчителів по можливості працевлаштують в інших школах.

«Станом на 05.09.2022 року в школі навчалось 22 учні, з них 5 у 9 класі, які в цьому році випускаються. Не планується набір і у 1 клас через відсутність контингенту. Таким чином, на 1 вересня 2023 року у філії може навчатись лише 17 учнів. Діти будуть підвозитись до Ямпільської школи №2 — у нас в 2021 році був закуплений шкільний автобус на 32 місця. А маршрут по доставці дітей з Уска і Паліївки існував і раніше. Більшість вчителів має право на пенсію, а щодо інших будемо вирішувати в індивідуальному порядку», – зазначає начальник відділу.  

Депутат Ямпільської селищної ради та вчитель Усоцької філії Ніна Гайворонська говорить, що колектив закладу поставився до рішення з розумінням.

«Колектив у нас маленький, але дружній. Я прийшла працювати сюди у 1991 році — тут все моє життя професійне, можна сказати. Чоловік працював, і двоє дітей навчалися добре, хоча говорять, іноді, що сільська школа не може дати гарні знання — це неправда, тому що, якщо дитина здібна, якщо вона хоче навчатися, то вона отримає ті знання, які потрібні. Але так вже склалося, що наше село, як і решта сіл, потрошечки відмирають: людей стає менше, дітей мало. На сьогоднішній день у нас навчається 22 учні, але 5 учнів будуть випускниками нашої філії, а на наступний рік не приходить зовсім діток — просто сама по собі школа сходить нанівець. Дуже шкода, звичайно, бо вчителі наші віддають усі сили й стараються для того, щоб дати знання учням. Але класи в нас вже зовсім малесенькі, от найбільший клас — це клас з 5 учнів, а так 2-3 учні на клас», – говорить Ніна Гайворонська.

Приміщення школи, яке було побудоване в 50-тих роках минулого століття, планують законсервувати.