Організатор другого етапу Кубку України з ралі «Баха 1000» , що пройде на наступному тижні територією Ямпільського району, керівник комітету з трофі-рейдів Федерації автоспорту України Сергій Осадчий дав ексклюзивне інтерв’ю нашому виданню.

Сергій Осадчий дав ексклюзивне інтерв’ю Ямпіль.INFO
Сергій Осадчий дав ексклюзивне інтерв’ю Ямпіль.INFO

 

Пане Сергій, чому для проведення таких престижних змагань обрана саме північ Сумської області?

Територія півночі Сумщини ідеально підходить для проведення ралі-рейдів. Ми прогнозуємо, що цей етап Кубку України стане найскладнішим і найекстрімальнішим. Також, не останню роль зіграло і те, що саме на Сумщині, в місті Середина Буда народився найтитулованіший на даний час ралі-рейдер України Володимир Макаренко. Він багаторазовий учасник ралі «Дакар» та «Шовкового шляху», переможець багатьох престижних етапів.

Коли відбудуться безпосередні перегони?

В наступну п’ятницю будуть вирішуватись технічні питання, а безпосередній старт перегонів запланований на шосту ранку суботи, шостого серпня. Фініш першого етапу відбудеться того ж дня орієнтовно о 19:30. В неділю перегони триватимуть з 6 ранку до 17 години. А о 20:15 відбудеться вручення нагород.

Яка загальна довжина маршруту, що мають подолати спортсмени?

Довжина одного кола 211 кілометрів, але спортсмени повинні будуть подолати три кола. Орієнтовний час подолання одного кола для лідерів – 3 години 10 хвилин, але свої корективи може внести погода. До того ж, в ралі будуть брати участь і спортсмени любителі, їх орієнтовний час близько 5-ти годин.

Яка Ваша мета, як організатора змагань?

Для мене важливо, в першу чергу, за допомогою таких ралі-рейдів зацікавити дітей займатись автоспортом. Сподіваюсь, що ми своїм прикладом надихнемо їх, щоб хоча б один з двадцяти українських юнаків займався цим видом спорту. А інакше, звідки візьмуться наші українські «шумахери»?

Що значитиме проведення ралі-рейду для приймаючих районів, зокрема Ямпільського?

Проведення ралі відкриє для всієї країни ваші мальовничі місця: ліси, ріки, озера, що були до того невідомі більшій частині України. Адже висвітлювати ралі-рейд будуть 15 всеукраїнських засобів масової інформації, половина з яких – телеканали. Тож, для приймаючих районів ралі – це розвиток туризму.

Що хочете побажати вболівальникам?

Ралі – це вид спорту, який не можна уявити без вболівальників. Я запрошую всіх і впершу чергу місцевих мешканців слідкувати за змаганнями та вболівати за спортсменів. Проте, закликаю всіх не забувати про безпеку, адже це досить екстремальний і небезпечний спорт.

 

 

error: Content is protected !!