Коли заходить мова про вибір телефону для літньої людини, зазвичай одразу рекомендують якусь простеньку кнопкову трубку. Для таких телефонів навіть придумали жартівливий термін — бабушкофон. Але якщо вдуматись, у кнопкових телефонів маленькі й неякісні екрани, розмір шрифту частіше за все не збільшується. Хоча у більшості людей з віком зір погіршується. На великому екрані смартфона читати смс-повідомлення набагато зручніше. Чому ж тоді літнім людям радять саме кнопкові телефони? Бо вважається, що інтернет і всілякі програми їм не потрібні, а розібратися з операційною системою смартфона їм буде занадто важко.

Позбутися стереотипів

Вочевидь, тут ми маємо справу зі стереотипом. Дійсно, є чимало літніх людей, які наче вогню бояться всілякої техніки й навіть не хочуть опановувати щось нове. Але ж є багато інших — тих, хто активно користується інтернетом, читає новини, а деякі представники старшого покоління навіть мають профілі в соцмережах. До того ж існує чимало програм, які можуть спростити життя літнім людям: банківські додатки, застосунки комунальних платежів, Helsi, нарешті, програма «Тривога», яка сьогодні, на жаль, необхідна кожному.

Який же краще купити телефон для бабусі чи дідуся?

На що звернути увагу при виборі

Напевно, найважливіше, це екран. Краще обирати смартфони з IPS-матрицею — вважається, що від неї менше втомлюються очі (у порівнянні з OLED-дисплеєм). Популярні AMOLED і Super AMOLED екрани відрізняються яскравими кольорами (комусь навіть здається, занадто яскравими), що буде створювати додаткове навантаження на очі.

Потужний процесор та великий об’єм оперативної пам’яті, напевно, будуть зайвими. Все ж таки навряд чи багато людей у віці будуть грати у вимогливі до ресурсів сучасні ігри. А от значний об’єм постійної пам’яті точно не завадить. «Вайбер» і «Телеграм» швидко забивають пам’ять телефону медіафайлами. Як показує практика, зовсім небагато користувачів знають, як правильно налаштувати ці програми, щоб вони не зберігали непотрібний контент, і як очистити пам’ять телефону (у випадку з «Вайбером» ця операція ще й геть не «юзер-френдлі»). Тому краще, щоб об’єм вбудованого накопичувача був із запасом.

Камера, на перший погляд, може здатися не дуже важливою. Але, як знов-таки показує практика, багато бабусь із задоволенням фотографують онуків, квіти, домашніх улюбленців. Тому хорошу камеру теж можна вважати важливою характеристикою.

Також бажано обирати модель з тривалим часом автономної роботи. Літня людина може іноді просто забувати про необхідність регулярного заряджання смартфона.

Що стосується конкретних брендів, то останніми роками збалансовані й недорогі моделі початкового рівня почала випускати компанія Samsung, яка раніше не звертала особливої уваги на цей сегмент. Також традиційно в цій ніші конкурують багато китайських виробників. Отже, з вибором потрібного апарата проблем точно не виникне.

error: Content is protected !!