Польща з кожним роком підвищує ефективність своєї економіки. Відкриття бізнесу в цій країні стане чудовою нагодою для українців вийти на європейський ринок та отримати інші переваги.

Попередній етап відкриття фірми в Польщі

Відкриття фірми в Польщі Створити бізнес у Польщі – відповідальне рішення, яке слід приймати, ретельно все обміркувавши та з’ясувавши особливості реєстрації. Справа в тому, що відкрити компанію за один день не вийде. Перший етап реєстрації зазвичай триває 2-3 тижні, а внесення змін до реєстру вже створеного підприємства – кілька місяців. Такий тривалий процес пов’язаний із особливостями роботи польського судового реєстратора. Тому якщо ретельно все не спланувати від початку, потім на внесення змін необхідно чекати. Тривале очікування може створити труднощі для підприємства.

Відкриття фірми у Польщі потребує певних підготовчих дій:

  • Визначитись з відповідною організаційною формою для підприємства. Найпоширенішою формою бізнесу для українців є spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – товариство з обмеженою відповідальністю.
  • Вибрати місце реєстрації підприємства. Мається на увазі: населений пункт (воєводство та місто), адреса (офіс, в якому буде зареєстрована фірма). Вибір міста ґрунтуватиметься на специфіці Вашого бізнесу, комусь підійдуть мегаполіси, де велика ділова активність, комусь невеликі містечка, де дешевша нерухомість та менший рівень оплати праці працівників.
  • Визначитись з видами діяльності фірми. У Польщі є класифікатори видів підприємницької діяльності. За його допомогою необхідно підібрати коди.
  • Визначитись із статутним капіталом. Мінімальний розмір статутного капіталу компанії у Польщі – 5000 злотих. Скільки знадобиться у конкретному випадку – залежатиме від індивідуальних потреб. Ціна відкриття фірму в Польщі буле залежати від суми статутного капіталу.

Реєстрація та ціна відкриття фірми в Польщі

Реєстрація компанії може здійснюватись іноземним громадянином, який є повнолітнім та має закордонний паспорт. На момент відкриття фірми паспорт має бути дійсним ще 18 місяців.

Реєстрація підприємства може проходити як з допомогою нотаріуса, так і у електронному форматі. Різниця між двома способами полягає в тому, що при електронній реєстрації можливий лише стандартний статут, а за допомогою нотаріуса можна вносити додаткові формулювання. Ціна відкриття фірми в Польщі за допомогою онлайн реєстрації буде дешевшою, ніж через нотаріуса.

Процедура реєстрація підприємства включає такі етапи:

  • розробку та підписання статуту фірми;
  • реєстрацію в судовому реєстрі;
  • присвоєння податкового та статистичного номера;
  • розробку та виготовлення штампу підприємства.

Процедура реєстрації через онлайн портал займає від 3 до 14 робочих днів. Але на практиці процес може затягнутися, якщо, наприклад, судовим органам необхідні додаткові документи. Якщо ж реєструвати компанію за допомогою нотаріуса, процедура може зайняти від 2 тижнів до 1 місяця.

Чи можна самостійно відкрити бізнес?

Людина, яка хоче відкрити бізнес, може самостійно звертатися з цим питанням, або звернутися за допомогою до професіоналів. Природно, що другий варіант є надійнішим. Справа в тому, що реєстрація фірми в Польщі для українців – процедура непроста, яка потребує володіння польською мовою, а також певних знань у польському законодавстві, до яких органів звертатися для отримання необхідних документів та інших нюансів щодо оподаткування, специфіки реєстрації компанії, особливостей конкретного виду діяльності. Іншими словами, в деяких випадках буде достатньо стандартної реєстрації, а в інших – необхідно отримати ліцензію, без якої не можна працювати.

Професіонали, які займаються такими питаннями, як реєстрація фірми в Польщі та подальше ведення бізнесу, допоможуть з усіма деталями. Вони не лише допоможуть з відкриттям, а й нададуть комплексні консультації з усіх необхідних питань, у яких самостійно розібратися не просто.

error: Content is protected !!