🔴 Місто Дружба та село Марчихина Буда мають змінити назви, – рішення Національної комісії зі стандартів державної мови

Ряд населених пунктів колишнього Ямпільського району мають змінити назви. Відповідне рішення ухвалила Національна комісія зі стандартів державної мови

Зокрема, мова йде про місто Дружба за рішенням комісії ця назва стосуються російської імперської політики. Органу місцевого самоврядування рекомендованозапропонувати нову назву населеного пункту в установленому законодавством порядку.

Також комісія визнала, що назва села Марчихина Буда не відповідає правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови. Запропоновано змінити назву села на Марчишина Буда.

Така ж ситуація і з селом Ольгине Ямпільської громади, яке пропонують перейменувати на Ольжине.

У списку перейменування також є села Ростов та Об’єднане, але щодо них орган місцевого самоврядування має право обґрунтувати доцільність збереження поточної назви.

5 thoughts on “🔴 Місто Дружба та село Марчихина Буда мають змінити назви, – рішення Національної комісії зі стандартів державної мови

  1. Доброго дня. Хочу висловити свою думку з приводу перейменування села Марчихина Буда.
    Назва села не змінювалась з моменту його заснування. Змінювались влади, ідеології, царі, самодержавці, перші секретарі і президенти. Зникне і ця національна комісія і її “висновки”. А назва села – ні. Перед тим як надавати “свої” рекомендації, то треба було б цій комісії хоча б заглянути до історії виникнення назви села. І звичайно ж, перечитати правила транслітерації. Бо бачу багато чого вже забулося.
    Як я розумію, комісія пропонує змінити назву на “Марчишина Буда”. Але ж власницю перших “буд”, дружину литовського дворянина Марка Кімбери, яка займалася виробництвом смоли на цій території, звали Марчихою. В називному відмінку – Марчиха, а не Марчиша.
    Тому історично, зміна назви не є виправданою і буде спотворювати документально підтверджені факти.
    Якщо орієнтуватися на європейські прізвища, які до сих пір існують, то найближчі до слова Марчиха, будуть:
    1) польське прізвище Marchycha;
    2) італійське – Marchyca.
    Ні в першому випадку, ні в другому, останній склад не читається як “ша”. Тому ось ще одне підтвердження, що не може бути ніякої “Марчиши”, а тим паче “Марчишина Буда”
    P.S. І врешті решт, змінювати назву свого населеного пункту має громада, а не хтось там з “комісії”.

    1. Які грамотні доводи довела людина. Підтримую на всі 100 відсотків. Так що хай тая комісія вивчить історію створення села, а потім пропонуєте нам місцевим мешканцям свої назви. Це вирішувати повинні самі мешканці, чи потрібні їм ці зміни, а не якась комісія, яка сьогодні є, а завтра ії вже не буде існувати. Так що це очередне вимивання державних коштів, бо вони відробляють зарплатню. Залиште назву села в спокої і не гнівайте місцевих.

    2. На жаль, ніхто до Вас не прислухається. Комісія отримає зарплатню за свою так звану роботу, а влада змінить назву, якщо захоче всидіти на своїх посадах, все, як завжди.

      1. На це треба законодавче підґрунтя. Так як було з декомузазацією. А поки що я не бачив жодного законопроекту чи постанови кабінету міністрів про примусове перейменування населених пунктів. Є лише висновки національної комісії, які є більш рекомендаційними. Як вони пишуть, що комісія виявила якісь там невідповідності між сучасними мовними нормами і назвами населених пунктів (хоча жодного обґрунтування на широкий загал виставлено не було). І яка буде нова назва хай вирішує громада. А громада може вирішити не змінювати назву, знову ж така повторюсь на даний момент ще немає законодавчого підґрунтя. І в кінці кінців є суди, як окрема незалежна гілка влади, де можна і треба відстоювати свої та права громади

  2. Які грамотні доводи довела людина. Підтримую на всі 100 відсотків. Так що хай тая комісія вивчить історію створення села, а потім пропонуєте нам місцевим мешканцям свої назви. Це вирішувати повинні самі мешканці, чи потрібні їм ці зміни, а не якась комісія, яка сьогодні є, а завтра ії вже не буде існувати. Так що це очередне вимивання державних коштів, бо вони відробляють зарплатню. Залиште назву села в спокої і не гнівайте місцевих.

Comments are closed.

error: Content is protected !!