Керівники лісогосподарського підприємства  ДП «Свеський лісгосп» Олег Закусило звітував про проведені практичні заходи щодо боротьби з шкідниками та хворобами лісу на черговому засіданні колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, про це інформує офіційний сайт обласної ради.

На колегії лісівники Сумщини обговорювали питання санітарного стану лісів та заходи боротьби з шкідниками та хворобами лісу. Було зазначено, що основну площу хвороб лісу займають осередки кореневої губки. На початок 2013 року в лісах, підпорядкованих Сумському ОУЛМГ, нараховувалось 10179 га, уражених кореневою губкою, в т.ч. в Свеському лісгоспі – 632 га. Лісгоспи продовжують боротьбу з хворобою шляхом проведення суцільних санітарних рубок.

У 2011 році у семи лісогосподарських підприємствах управління були виявлені осередки дуже небезпечного шкідника сосни – звичайного соснового пильщика на площі 2719 га. На даний час тенденція до збільшення площі пошкодження відсутня. Поряд з цим, у поточному році в області спостерігається продовження пошкодження ялинових насаджень небезпечними стовбурними шкідниками короїдами – топографом та двійником, що призводить до всихання цих насаджень. На початок року такі осередки стовбурових шкідників були зареєстровані на площі 265 га. Наразі на виявлених плантаціях ведуться санітарні та вибіркові санітарні рубки.

Підбиваючи підсумки розгляду даного питання, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець висловив занепокоєння санітарним станом лісів та акцентував увагу керівників лісогосподарських підприємств на посиленні якості роботи з проведення лісопатологічних обстежень, неухильному контролі при призначенні санітарних рубок та проведенні їх відповідно до вимог Санітарних правил.

2 thoughts on “Санітарний стан лісів викликає занепокоєння

  1. Лісоповал від буревію минулого року гниє тисячами кубів. біля центральних доріг прибрали, а далі як у тайзі. Головни

  2. Головний “пильщик” і шкідник лісу сьогодні – Лісгосп!

Comments are closed.