Серед десятків лабораторних досліджень, які показані жінкам при надії, аналіз на резус-фактор має велике значення. Окрім базової обізнаності та убезпечення жінки (наприклад, якщо під час пологів їй знадобиться переливання крові), аналіз на резус-фактор необхідний для запобігання розвитку у майбутнього малюка важкої гемолітичної анемії.

Тому завітайте до найближчої лабораторії INVIVO та пройдіть всі необхідні обстеження швидко і якісно. Ми працюємо з надчутливими тест-системами, які забезпечують виключну точність результатів діагностики.

Що таке резус-фактор?

Резус-фактор (D-антиген) – білок, який може бути присутнім або відсутнім на поверхні еритроцитів, й наявність цього білка (відповідно позитивний чи негативний резус-фактор) успадковується генетично. Тобто, якщо один із батьків резус-позитивний – дитина може бути як резус-позитивною так і резус-негативною. Якщо обоє батьків резус-негативні, дитина точно буде резус-негативною. 

Якщо мати резус-негативна, а дитина резус-позитивна, (і це дитина не від першої вагітності) між вагітною та її дитиною виникає резус-конфлікт. Тому аналіз на резус-фактор для вагітних є важливим аналізом з перших діб постановки на облік.

Чому визначення резус-фактора важливе під час вагітності?

Оскільки в організмі “резус-негативнорї” матері немає цього білка, її імунна система сприйматиме білок резус-фактора “позитивної дитини” як чужорідну та, можливо, шкідливу речовину. Після контакту з резус-позитивною кров’ю (якщо клітини крові малюка рухаються через кровоносну систему матері під час вагітності або під час пологів), організм жінки виробляє антитіла, які можуть «атакувати» білок Rh. Цей стан небезпечний як для жінки, так і для дитини, тому “резус-сенсибілізована” жінка має отримувати спеціальні ліки, які будуть коригувати імунну відповідь. 

Як резус-антитіла матері впливають на дитину?

Антитіла резус-сенсибілізованої матері можуть проникати через плаценту і потрапляти в кровотік майбутньої дитини. Потім ці антитіла руйнують деякі клітини крові дитини та викликають гемолітичну анемію (масоване руйнування еритроцитів з вивільненням великої кількості фетального гемоглобіну). Оскільки робота еритроцитів полягає в транспортуванні кисню по всьому тілу, а продукти розпаду гемоглобіну мають токсичний вплив на центральну нервову систему та печінку, резус-конфлікт є невідкладним станом, та потребує негайної корекції.

Як убезпечити дитину від резус-конфлікту?

Якщо жінка має негативний резус-фактор та не має відповідних антитіл, лікарі призначають ін’єкцію резус-імуноглобуліну (анти-D імуноглобулін). Ці ліки запобігають розвитку сенсибілізації у 99% жінок, щоб ваш організм не виробляв антитіла до резус-фактора дитини. 

Які лабораторні аналізи важливі під час вагітності?

Окрім аналізу на визначення резус-фактора, вагітній жінці, в залежності від строку вагітності, рекомендовані:

 • Регулярні загальні аналізи крові та сечі;
 • Біохімічні аналізи крові з визначенням рівня глюкози, білірубіну, загального білка тощо;
 • Аналіз на антитіла до ВІЛ, гепатитів, блідої трепонеми та комплекс TORCH-інфекцій;
 • Глюкозотолерантний тест;
 • Скринінг з розрахунком ризику розвитку хромосомних аномалій (розрахунок системою PRISKA);
 • Визначення активності згортання крові (коагулограма);
 • Мазок на наявність стрептококу групи В у статевих шляхах.

Ці та інші важливі аналізи можна здати у будь-якому відділенні лабораторій INVIVO.

Переваги обстеження в INVIVO

 • Будь-які види аналізів
 • Зручні програми скринінгу вагітності
 • Оперативне отримання результатів
 • Індивідуальний підхід до кожної жінки
 • Доступні ціни та приємні акції

На завершення

Комфорт, доступність та турбота: завітайте на обстеження до найближчого відділення INVIVO!
На сайті invivo.ua ви знайдете повну інформацію про доступні обстеження, кваліфікованих фахівців, акції та ціни. Запис на обстеження можна здійснити через контакт-центр за номером 0800 210 777.

INVIVO – щодня піклуємось про здоров’я українців.

error: Content is protected !!