Комунальна криза: чи є вода у кранах ямпільчан

Сім тижнів прикордонний Ямпіль фактично живе без підприємства, яке забезпечує селище водою та водовідведенням. Водночас, абоненти досі цілодобово отримують воду у свої домівки. Як і чому, розбирались журналісти Ямпільського інформаційного агентства.

«Чи забезпечені ви водою?» з таким питанням ми звернулися до людей біля селищних багатоповерхівок по вулиці Спасо-Преображенській

«Зараз з водою все добре, тиск в мережі як зазвичай. Але місяць – півтора тому ситуація була зовсім іншою. Воду на четвертому поверсі я набирала лише вночі, бо вдень її взагалі не було», – розповідає пані Антоніна, яку ми зустріли біля селищного ринку.    

А її знайома Олена говорить, що взагалі не відчула проблем з водою. Жінка живе у приватному будинку, а тому водопостачання її домівки взагалі не припинялось.

«Про те, що «Водолій» йде з Ямполя я, звичайно, чула, але не вірила. Думала, що то чергова сварка на верхах, а нам то що від того – головне, щоб вода була у крані і рахунки були доступними».

Неподалік зустрічаємо і свого давнього знайомого Олексія. Знаючи, що чоловік мешкає на четвертому поверсі, напрошуємось до нього в гості, щоб перевірити, чи є у мережі вода. Виявляється є, вода тече з крану з достатньо великим напором, на вигляд прозора і без сторонніх запахів.

«Вода була і є, вона й не припинялась. Єдине, що, дійсно, тиск було падав, але без води не сиділи. Я тоді взагалі думав, що то через спеку – люди почали поливати огороди. Те саме було і в попередні роки, а тому я не панікував. Розумів, щоб без води під час війни нас не залишать».

Всі три наші співрозмовники просили дізнатись, що робити з оплатою послуг – адже платіжки за спожиту воду їм не приносять вже другий місяць поспіль. З цим питанням ми пішли до селищного голови.

Що говорить місцева влада

Ямпільський селищний голова Ольга Губар розповідає, що проблеми з водопостачанням селища розпочались на початку червня. Як з’ясувалось пізніше, тоді змінився власник і директор ТОВ «Водолій БС» – підприємства, яке забезпечувало Ямпіль водою. Тиск у мережі знизився, почались скарги від населення, а офіс підприємства припинив роботу. Селищна рада намагалася зв’язатись з новим власником ТОВ «Водолій БС», але ці спроби не увінчались успіхом.

«Як тільки підприємство переоформилось, змінився його власник та засновник, то до нас почали надходити колективні звернення від мешканців багатоквартирних будинків. Люди скаржились, що до четвертих – п’ятих поверхів вода просто не доходить. Ми в екстреному порядку збирались за участю депутатів та представників будинків, скликали комісію з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Вжили всіх можливих заходів, щоб продовжити надавати послугу населенню. На сьогоднішній день вода у людей є, скарг від населення немає і я дякую їм за те, що вони ставляться з розумінням до цієї критичної ситуації».

Селищний голова заспокоює людей і говорить, що на її думку їм не доведеться платити за воду, що була отримана з червня, бо ТОВ «Водолій БС» не виконує взятих на себе зобов’язань і ліцензійних умов.

«Люди побоюються, що їм принесуть платіжку за весь цей період і їм доведеться відразу заплатити велику суму за водопостачання. Але ми їм роз’яснюємо, що оплата можлива лише на підставі платіжок. А для того, щоб вам її принесли, треба додзвонитись до підприємства і передати покази. Такої можливості у людей немає, а тому плата не повинна нараховуватись, має місце невиконання ліцензійних умов підприємством. З того моменту, коли послугу надаватиме КП «Ямпільське», ми звіримо покази лічильників і розпочнемо нарахування плати».

Як зараз вода постачається у квартири ямпільчан

Комунальне підприємство «Ямпільське» стежить за станом селищного водогону і намагається вчасно ліквідовувати пориви, – розповідає директор підприємства Ігор Небеський.

«За цей період ми вже ліквідували пориви по провулку Незалежному, вулиці Глухівський шлях, провулку Поліському, вулиці Єгорівській та селищі Привокзальному, крім того, ми слідкуємо за станом каналізаційних мереж. Зараз це не наш обов’язок, але ми не можемо залишити Ямпіль без води, а тому надаємо фахівців. Тим паче, що у нас є спеціалісти, які добре розуміються на цьому і в критичній ситуації можуть допомогти».

Що далі

Ямпільський селищний голова Ольга Губар говорить, що селищна влада планує передати водогін КП «Ямпільське». За її словами, таку позицію підтримують депутати та мешканці селища. Проте, це має відбутися виключно в правовий спосіб.

«На сьогоднішній день до суду подані позови про розірвання договорів оренди майна, яке належить Ямпільській селищній раді, і ми маємо вже ухвали про відкриття проваджень. Призначені дати судових засідань, чекаємо результатів. В перспективі ми плануємо повернути водогін у власність територіальної громади і передати його КП «Ямпільське», це підтримують депутати і жителі селища».

За словами директора підприємства Ігоря Небеського, КП «Ямпільське» готове взяти на себе послуги водопостачання та водовідведення в селищі. 

«Ми активно готуємося, вже маємо певні ресурси і набираємо необхідний штат. Що стосується дозвільних документів, то окремі з них вже маємо, а оформлення інших перебуває на завершальній стадії». 

error: Content is protected !!