Оголошено в розшук митрополита УПЦ МП Іосифа, який свого часу мав титул єпископа Ямпільського

Діяча російської православної церкви в Україні звинувачують у виправдовуванні російської агресії та визнанні її правомірною, – про це повідомляє Прокуратура Сумської області   

Оскільки місцеперебування підозрюваного невідомо, його оголошено в розшук.

За даними слідства, на той час керівник Роменської єпархії УПЦ МП митрополит Роменський і Буринський Іосиф у вересні 2022 року виїхав як архієрей через одну з європейських країн до росії, де взяв участь у публічному богослужінні, під час якого молився за керівництво країни-агресора та російських окупантів. Відповідно до висновку спеціалістів, вказані факти та висловлювання митрополита підтверджують публічну підтримку російської влади, держави, війська та народу.

Наприкінці минулого року Рада національної безпеки і оборони застосувала персональні санкції до підозрюваного, зокрема згідно з Указом Президента України припинено його громадянство України.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюється Службою безпеки України в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

Зазначимо, що Іосиф два роки очолював Конотопсько-Глухівську єпархію УПЦ, до якої входить і Ямпільське благочиння, з 20 липня 2012 року по 25 вересня 2013 року мав титул «єпископ Ямпільський». Церковний титул «єпископ Ямпільський» Священний синод УПЦ вів спеціально для нього і за 10 років з часу, коли Іосиф покинув цю посаду, жодний архієрей не отримав цей вакантний титул.

error: Content is protected !!