🔴 Штучний інтелект розповів про наш Ямпіль: річка Псел, старовинний замок та заповідник

Компанія OpenAI відкрила доступ до застосунку зі штучним інтелектом ChatGPT для користувачів Android в Україні. Ми відразу ж скористались можливістю і розпитали штучний інтелект про наш Ямпіль та сусідні міста та селища. У відповідь отримали багато нової, але досить сумнівної інформації.

Ви знали про ямпільські замки на берегу Псла?

Ми попросили ChatGPT написати статтю про Ямпіль Сумської області і отримали такий результат:

Виявляється, що Ямпіль знаходиться на південь від Сум, до того ж він розташований на берегах річки Псел. А прикрасою нашого селища є замок, що зберігся з п’ятнадцятого сторіччя.

Старовинні храми Свеси

Звичайно, що штучному інтелекту було важко написати про Ямпіль. Адже населених пунктів з такою назвою в Україні декілька і ChatGPT міг просто щось наплутати. Тому ідемо далі і питаємо його про Свесу.

У цій статті також є багато грубих помилок і неточностей. Почнемо з того, що Свеського району ніколи не існувало, а церква святого Архистратига Михаїла, яка нібито збереглась з минулих сторіч, побудована не пізніше 30 років тому.

Місто Дружба, що неподалік від Сум

Питаємо ми ChatGPT і про місто Дружба.

Серед іншого знаходимо такі неточності: «місто Дружба розташоване за 50 кілометрів на південний захід від обласного центру Сум» та «місто розташоване на березі річки Стрімка».

Івотка: починається з водоспаду та впадає у Псел

Ми спросили ChatGPT про видатних уродженців Ямполя, але не отримали жодної відповіді навіть на прохання розповісти про Миколу Неплюєва. Не має інформації штучний інтелект і про місцеві принади: станцію юннатів, Спасо-Преображенський храм, місцеві ліси.

Проте чат знає багато сенсаційного про річку Івотка:

Виявляється Івотка протікає на півдні Сумської області і впадає у Псел, а ще вона «починається з невеликого водоспаду біля села Мар’янівка у Чернігівській області».

Штучний інтелект насправді вражає своїми можливостями, але в око перш за все потрапляють неточності, адже вони досить грубі. Тому робимо висновок, що ChatGPT цілком можна користуватись, але повністю довіряти йому поки не варто.

error: Content is protected !!