<strong>В Сумській ОВА розповіли, яким категоріям ВПО припинять виплати, а яким вже з вересня відмовлять у продовженні допомоги</strong>

Директорка обласного Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Людмила Мусіяка провела брифінг на якому повідомила важливі зміни щодо призначення та виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Державні органи вже провели перевірку та визначили осіб, які не мають права на допомога. Виплата ним буде припинена вже з серпня.

«Атоматично припиняються грошові виплати та перерахування коштів особам, які померли протягом останнього періоду. Проведено також верифікацію громадян, котрі перебувають більш ніж 30 днів за кордоном – виплати, що передбачені для ВПО, їм будуть припинені. Не отримуватимуть виплат і так звані «двійники», (з однаковими даними зареєстровані як ВПО в різних населених пунктах), а також людям, котрі мають невідповідності даних паспорту чи ідентифікаційного коду в документах», – зазначила Людмила Мусіяка.

А з вересня допомога не зможуть оформити допомогу переселенці, які останнім часом робили дорогі покупки та мають депозити більш ніж на 100 тисяч гривень. Якщо держава виявлятиме таких громадян, то допомога їм буде зупинена.  

«З 1 вересня органи соціального захисту також будуть враховувати майновий стан родини з числа ВПО. Зокрема, сім’ї, що звертатимуться вперше за призначенням допомоги, повинні будуть зазначити, чи здійснювали вони протягом попередніх 3 місяців покупки на суму більше, ніж 100 тисяч гривень, чи є у них депозитні рахунки на такий же розмір суми. У разі  наявності такого факту, вони не мають права на державні виплати. Не буде призначатися допомога і особам, що мають статус ВПО, але перебувають на повному державному утриманні чи в місцях позбавлення волі».

Ще одним нововведенням є те, що допомога ВПО призначатиметься не на кожного переселенця, а на всю родину.  

«З 1 листопада допомога буде призначатися не на кожну переміщену особу, а на родину. Це означає, що кошти перераховуватимуться комусь із дорослих – в розрахунку на кожного члена родини», – зазначила чиновниця.

Зазначимо, що розмір щомісячної виплати переселенцям становить 2000 гривень, а для людей з інвалідністю та дітей – 3000 гривень.

error: Content is protected !!