Струм короткого замикання – дуже неприємна ситуація для будинку та мережі, що використовується у комерційному офісі, на промисловому об’єкті. Запобігти цьому допоможе стабілізатор напруги, наприклад такий який виготовляє бренд Quant. Розкажемо детальніше яким чином стабілізатор напруги діє у цьому випадку та як він захищає від таких небезпечних явищ.

Струм КЗ та його наслідки для побутової, комерційної мережі

Струм КЗ є руйнівним для пристроїв і провідників. Сила струму постійно зростає, аж до того часу, як не почнуть руйнуватися самі провідники і їх зовнішня ізоляція. Таким чином, якщо пропустити струм без затримки або не вимкнути його з мережі вчасно, можна:

  • «спалити» побутові пристрої;
  • вивести з ладу вартісне технологічне обладнання комерційного офісу;
  • пошкодити частину або повністю вивести з роботи мережу живлення.

Також побічним негативним наслідком буде необхідність провести косметичний або навіть середній складності ремонт у будинку, квартирі, офісі, необхідність заміни провідників та зовнішніх елементів мережі – розетки, вимикачі та інше.

Які можливості є у стабілізаторів напруги для захисту від аварійного струму

Розглянемо на прикладі стабілізаторів напруги бренду Quant, як відбувається обмеження показників струму, що має критичні параметри напруги.

Електронна система керування виконує шестисекундну затримку подачі струму після його входу з зовнішньої мережі. За допомогою силового електронного блоку стабілізатора відбувається коригування імпульсних показників напруги, вищої, ніж номінальна. Збалансована система корекції напруги у стабілізаторах може без перешкод нівелювати імпульсні перенавантаження, що мають показник 4000 В та силу струму до 250 А. За таких параметрів система може коригувати напругу без вимкнення мережі до 30 мс. Цей показник значно вищий, ніж рекомендований для таких пристроїв за державними стандартами.

Робота із великими реактивними навантаженнями: мотори, двигуни, компресори

Робота стабілізатора дає можливість змінювати показники в середньому на 200% від номінальної потужності. Якщо показник не змінюється, то приблизно за одну секунду стабілізатор плавно вимкне подачу напруги, що є безпечним варіантом для обслуговування внутрішньобудинкової чи комерційної мережі.

В цілому стабілізатори напруги забезпечують нормальну роботу мереж як під час аварійних навантажень, що спричинені надзвичайними подіями, так само і для стабілізації напруги під час ввімкнення дуже потужних пристроїв. Такі елементи мереж як електродвигуни з великою потужністю або компресори вимагають високого рівня реактивної потужності, що своєю чергою викликає перенавантаження мережі. Стабілізатор убезпечує лінію від порушення її роботи і регулює якісні показники струму для ефективної роботи як інших споживачів, так і тих що мають високу потужність.

error: Content is protected !!