<strong>Історик оприлюднив унікальний документ. Як 150 років тому в Марчихиній Буді планували будувати торгові лавки</strong>

Вони мали розміститись на центральній площі містечка, пише з посиланням на документи Державного архіву Чернігівської області історик Олександр Мірошниченко.

Вільні селяни Марчихиної Буди організовували у 1869 році проєкт дерев’яних лавок. Величезна за розміром будівля мала б прихорошити центр й збагатити місцевий бюджет завдяки здачі в оренду приїжджим та місцевим купцям крамниць. У ті часи ніхто не мав права на будівництво, яке не було погоджено із губернським центром та подальшим наглядом з боку поліції за процесом будування. 

Губернські архітектори, через те, що проєкт лавок не відповідав стандартам і перевищував розмір в декілька разів, пропонували побудувати декілька приміщень. Лицьовий бік споруд мав радувати жителів сусідніх будинків, щоби ніхто не споглядав зі своїх вікон глухі стіни торгового комплексу, де валяються бочки з огірками.

Про те, чи був реалізований проєкт – донині не відомо. Але ця архівна справа буде цікава кожному жителю й кожній жительці Марчихиної Буди, адже в ній вміщено перелік усіх жителів містечка, є план центральної площі зі вказівкою, де стояла церква Іоана Предтечі та де знаходиться відбиток печатки волосної управи.

1 thought on “Історик оприлюднив унікальний документ. Як 150 років тому в Марчихиній Буді планували будувати торгові лавки

Comments are closed.

error: Content is protected !!