Осінній період позначився активною діяльністю державного органу КРАІЛ, який спершу відзвітував про рекордні надходження від сплати ліцензій до бюджету країни, а тепер повертається до питань соціально відповідальної гри та робить ще один внесок до боротьби з ігровою залежністю – випускає спеціальну електронну брошуру, в якій нагадує, що азартні ігри – це лише розвага.

Формування культури відповідального ставлення до гри

На думку експертів, одним з аспектів, що заважає позитивному сприйняттю легальних азартних розваг у суспільстві, є проблема ігрової залежності, яка може бути викликана надмірним захопленням цими розвагами. У рамках профілактики та мінімізації негативних наслідків від участі в азартних іграх КРАІЛ ще минулого року запустила першу соціальну рекламу на вулицях міста, а тепер презентує окрему брошуру, в якій відповідає на ряд питань. За задумом інформація повинна стати у пригоді усім категоріям гравців – любителям ставок, покеру, тих, що грають у слоти без депозиту чи відвідують наземні заклади.

Довідкова інформація у брошурі допомагає розібратися з основними термінами:

  • Визначення поняття азартної гри;
  • Відмінності захопленості та залежності;
  • Наслідки від азартних ігор;
  • Допомога та обмеження;
  • Поради щодо уникнення залежності.

Наведена інформація при цьому не є новиною. Слідуючи правилам відповідальної гри, її мають розповсюджувати в тому числі й організатори азартних розваг, а на їх сайтах вона має бути у відкритому доступі. 

Головна ж думка полягає у тому, щоб вчергове наголосити на тому, що азартні ігри не є джерелом прибутку чи заробітку грошей, а є лише розвагою. Їх результат визначається випадково, що і створює додатковий інтерес. Ознаками ж ігрової залежності є втрата контролю над грою та ігнорування повсякденного життя. 

КРАІЛ застерігає гравців бути пильними 

Відповідальне ставлення до гри – одне з базових понять, яке є запорукою позитивного ігрового досвіду. Безперечно, права гравця мають бути захищені та враховані, проте і з них не знімається відповідальність. Лише від початку 2023 року до КРАІЛ надійшло більш ніж 1600 звернень громадян, 474 з яких були повідомленнями про можливе порушення у сфері азартних розваг.

У зв’язку з цим КРАІЛ підготували низку порад, які допоможуть гравцям вберегтися від можливих порушень з боку операторів азартних ігор. Зокрема, головною порадою є детальне вивчення правил гри – здійснення ставок, процедури поповнення рахунку, умов надання бонусів тощо. Також у КРАІЛ радять зберігати повідомлення про реєстрацію акаунту, зберігати чек, якщо гравець вносить кошти на депозит через касу у наземних закладах, а також робити скріншоти або фотографії виграшних комбінацій. Ці прості дії допоможуть захистити свої права у разі виникнення непередбачуваних спірних ситуацій, коли, наприклад, з якихось причин казино не захоче виплачувати виграш.

Інформаційна робота з аудиторією азартних закладів є обов’язковим елементом формування правильного та здорового ігрового середовища. Саме воно свідомий підхід допоможе знизити ризики виникнення ігрової залежності та покращити якість взаємозв’язків на рівні держава-оператор-клієнт. 

error: Content is protected !!