У наші часи засоби сільськогосподарської механізації доступні не лише підприємствам, але й приватним особам, навіть тим, хто працює не на продаж, а суто для власного споживання продукції. Продажем мінітракторів у Львові зацікавлені в основному ті, перед ким стоїть великий фронт робіт: це фермерські господарства, комунальні та лісогосподарські підприємства, але поряд з такою продуктивною технікою існують так звані райдери і садові трактори. Вони менші по всіх характеристиках, і виникає питання про їх доцільність, переваги та зону відповідальності. 

В межах нашого блогу спробуємо окреслити, навіщо потрібен райдер, садовий трактор, і у чому їх сенс поряд з мінітрактором.

У чому різниця між мінітрактором та райдером?

Мінітрактор має універсальне призначення, райдер спеціалізується на виконанні вузького кола задач, і з однією з них порається краще.

Так, мінітрактор може орати, фрезерувати, сіяти, згрібати та кидати сніг, виконувати вертикальне планування ділянки, рити котловани, косити траву та розчищати територію від жорсткої порослі – в залежності від навісних знарядь. Великий вибір такої техніки представлений за посиланням https://www.tractormarket.com.ua/. Райдери мають обмежений функціонал (набір знарядь), і наступні відмінності:

  • Безкапотний корпус. Двигун розташовується не над передньою колісною віссю, а позаду оператора;
  • Менший перелік можливих знарядь, ніж у мінітрактора;
  • Переднє кріплення робочого знаряддя – деки з косаркою, підмітальною щіткою, збирачем трави та листя, сніговідкидачем;

На останню ознаку потрібно звернути особливу увагу. Навісні знаряддя на мінітракторі частіше чіпляються позаду і захоплюють широку смугу уздовж руху машини. Через це вони не можуть працювати у важкодоступних місцях. У райдерів все навпаки: оператор бачить габарити, скажімо, косарки, та її розташування у просторі попереду себе, і може дістати нею під паркові, садові лави, акуратно дотягнутися до стовбурів дерев.

Чим відрізняється райдер від садового трактора?

Садовий трактор має такий саме корпус і конструкцію, як мінітрактори універсальні, тобто зовні аж ніяк не схожі на райдери. Втім, їх робочі знаряддя розташовуються не спереду, не позаду, а між передніми та задніми колесами.

Наприклад, садовий трактор не може косити траву під лавою, адже для цього потрібно було б підлізти під неї всім корпусом, і ще якось маневрувати. Але він краще за все косить навколо перешкод – стовбурів дерев, садових скульптур і споруд. На жаль, косіння – майже завжди єдина функція садових тракторів. Між колесами замало місця для широкого арсеналу знарядь, тож інший функціонал – велика рідкість. Існують моделі, які можуть доповнюватися сніжним відвалом, щіткою, розкидувачем добрива, але їх випускає обмежене число фірм.

Яку техніку для яких задач обрати?

Райдер – це краща газонокосарка с сидінням та кермом, що здатна виконувати деякі інші роботи, але в межах обслуговування рекреаційних зон. Садовий трактор найманевровніший, але його функціонал найбільш обмежений з усіх машин, тому він має найменшу ціну. Коли потрібне лише підстригання газону, його вистачить.

Універсальний мінітрактор має найширший функціонал, але гірше виконує «ювелірні» роботи. Це й не диво – продуктивна та велика машина косить жорстке стебло, молоду поросль дерев та чагарників, стерню, ботву, заготовлює корми для сільськогосподарської худоби, і його завдання не наведення краси, а виробництво у промислових обсягах.

error: Content is protected !!