Молоко — продукт, який ссавці вживають тільки в дитячому віці. Але людина після одомашнення худоби має в раціоні молоко та продукти з нього протягом усього життя. Лактоза, чи молочний цукор, присутня в складі молока. У деяких людей ця речовина не розщеплюється. Потрапляючи до кишківника, нерозщеплена лактоза викликає дискомфорт у вигляді здуття та інших розладів травлення.

Цей стан діагностують як гіполактазію, яка не вважається хворобою. Непереносність лактози небезпечна для маленьких дітей, у яких молоко є основним джерелом отримання поживних речовин. Гіполактазія значно знижує якість життя, але не є причиною відмови від молока. Тим більш, що зараз можна купити безлактозні продукти, що смаком та виглядом не відрізняються від звичайних. Інтернет-супермаркет Новус пропонує широкий асортимент безлактозного молока, сирів, сметани тощо. Швидке доставлення по Києву та передмістю, найкращі ціни, висока якість товарів — переваги покупки в Новус.

Харчування при гіполактазії

Ознаками непереносності лактози є дискомфорт та розлади після вживання молочних продуктів. Самостійне діагностування неприпустиме. Схожі симптоми дає алергія, деякі інфекції. Для уточнення існують генетичні тести, що підтвердять чи виключать гіполактазію. Залежно від ступеня непереносності молочного цукру потрібно формувати раціон. При легкій формі допускається невелика кількість молока: не більше 200 мл на добу. Важкий ступінь — це повне виключення лактози, яка може бути присутня навіть у пігулках.

Поради щодо харчування:

  • обирати безлактозні молочні продукти;
  • вживати кисломолочку: кефір, айран, сири, йогурти;
  • подбати про достатнє надходження кальцію в організм при відмові від молока;
  • спробувати рослинне молоко.

Загрозу для здоров’я складає тільки найважчий ступінь гіполактазії. Інші випадки непереносності лактози лише приносять дискомфорт.

Життя з лактозною непереносністю

Лактоза присутня в багатьох харчових продуктах. Це ковбаси, кондитерські вироби, сосиски тощо. Тому часті розлади системи травлення стануть приводом проконсультуватись у терапевта чи гастроентеролога. Іноді призначають ферменти, пребіотики та пробіотики — препарати, що допомагають переварювати лактозу й усувають дискомфорт після їди.

Головне, виявити непереносність лактози та побудувати режим харчування. Ігнорування проблеми призводить до появи небезпечних патологій: мальабсорбції — недостатньому всмоктуванню поживних речовин у тонкому кишківнику, або мальдигестії — порушення метаболізму.

Вживання безлактозних молочних продуктів, достатнє надходження кальцію до організму, збалансоване харчування допоможуть запобігти виникненню дискомфорту та розладів та значно підвищать якість життя.

error: Content is protected !!