В сусідньому Глухові несподівано зацвіли каштани та фруктові дерева

Наприкінці вересня в Глухові несподівано зацвіли каштани та фруктові дерева. Незвичне явище спостерігається як у парках, так і в приватних садах жителів міста, – пише інтернет -видання Глухів.City

Цвіт каштанів восени радує око, – розповідає глухівчанка Тамара

«У нас ніби весна. Можливо, це через молоде гілля дерев,а можливо через те, що осінь цього року така довга і тепла. Хоч я і гуляю не часто, але такого раніше ще не бачила. Не пам’ятаю раніше такого».

Радіє осінньому цвітінню і Наталія. Жінка розповідає, що у неї на дачі вдруге зацвіла груша

«На дачі у нас зацвіла груша, це вже по другому колу вона цвіте, а у доньки бузок викинув нове листя і зацвів – такі у нас аномалії. Тому бачите, як гарно. Напевно, нам Бог посилає гарні звістки, тож ми чекаємо на перемогу».

Осіннє цвітіння дерев – наслідок зміни клімату, – коментує аномалію директор національного природного парку Деснянсько-Старогутський Сергій Кубраков

«Останнє десятиліття ми спостерігаємо, як змінюється клімат, а цього року маємо аномально теплий вересень. Всі ці цвітіння, які повинні відбуватись лише весною, але спостерігаються у вересні, є наслідком бездумної діяльності людини».

За словами Сергія Кубракова, таке явище може зашкодити природі. Особливо науковець турбується про бджіл

«Одне з припущень, що рослини реагують на теплий вересень так, ніби знову прийшла весна. При цьому складно не лише рослинам, а і бджолам. Є у нас пасіка в установі і ми спостерігаємо, що ці комахи, які вже повинні готуватись до зими і знаходитись в стані спокою, ведуть себе активно. Тому є загроза в Україні, не лише на півночі, що їм може не вистачити корму».

error: Content is protected !!