На Сумщині знайшли новий вид комарів, що може переносити небезпечні захворювання

Про це повідомляє Шосткинський відділ державної установи «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Новий вид комарів роду Aedes – Aedes detritus виявили спеціалісти Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Комарі цього виду є й в інших регіонах України та навіть в країнах Європейського союзу, а ось на Сумщині він з’явився вперше. Фахівець Центру громадського здоров’я міста Київ офіційно підтвердив цей вид. 

Поротягом літньої пори на болючі укуси комарів та сильну алергічну реакцію скаржилися жителі Сумської області. Aedes detritus – це маленький за розміром болотяний комар, що спеціально пристосувався до холоду. Активність цього виду спостерігається з березня по листопад і навіть грудень, а пік активності й кровосмоктання – з червня по вересень. Доросле покоління активне навіть до зими, якщо температура повітря вище, аніж зазвичай. Деякі личинки виду проводять зиму в цьому стані, щоби з’явитися на початку наступного року.

Укуси Aedes detritus є одними з найболючіших роду Aedes. Алергічна реакція після укусу цього виду проявляється у вигляді набряку, почервоніння та свербежу шкіри. У деяких випадках вона буває дуже сильною й вимагає медичної допомоги. 

Окрім того, Aedes detritus можуть переносити й гарячку Західного Нілу. Методом ПЛР досліджень це довели науковці з Великобританії. Ці комарі охоче нападають переважно на відкритому повітрі і в денний час на всіх ссавців, а пік їхньої активності зростає ввечері. Щоби знайти ссавців для кровосмоктання самки комарів долають близько 40 кілометрів від місця розмноження.

Як захиститися від укусів Aedes detritus

  • Обов’язково перевіряйте стан підвальних приміщень, якщо ви мешкаєте в багатоповерхівці, аби не допустити розмноження комарів.
  • Застосовуйте репеленти для захисту від укусів під час прогулянок на свіжому повітрі.
  • Зверніться до лікаря, якщо після укусу комара у вас з’явилися такі симптоми, як-от: температура, набряк та почервоніння шкіри.
error: Content is protected !!