2013 рік можна впевнено назвати провальним для Дружбівської міської ради. До такого висновку наштовхує аналіз виконання програми соціально-економічного розвитку міста в минулому році. Місцевому керівництву не вдалось довести до ладу жодного масштабного проекту з розвитку населеного пункту, а значна частина коштів міського бюджету була використана на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Напевно, найприкріше для мешканців Дружби, що місто в 2013 році не дочекалось обіцяного ремонту міського будинку культури. При цьому, а ні поточного (було передбачено 50 тисяч з міського бюджету), а ні капітального, на який районний бюджет виділив 270 тисяч гривень.

Не стало тепліше і в дошкільному навчальному закладі «Сонечко», хоча на початку року там планувалось утеплення фасаду вартістю в 80 тисяч гривень.  Не вдалось міській владі і придбати для вихованців закладу  обладнання та меблі (в міському бюджеті на ці цілі було передбачено 50 тисяч гривень).

Величезну суму в 660 тисяч гривень передбачали витратити на реконструкцію меморіального комплексу по вулиці С. Гнібеди, але роботи так і не були зроблені. В цьому випадку виправданням міському керівництву може служити те, що на ремонт меморіалу були заплановані переважно кошти державного бюджету, які до міста не надійшли.   

Ще понад 83 тисячі гривень місто не використало на ремонт доріг комунальної власності, хоча планувалось це зробити по вулиці Леніна, на перехресті доріг вулиць Шкільна та Кожедуба.

Були в 2013 році у міської влади і напівдосягнення, коли кошти були використані, але мешканці міста результату так і не побачили. Мова про вуличне освітлення, яке було змонтовано, але не підключене.

У чому ж причина численних невдач? – З боку міської влади найчастіше звучить фраза «через непроплату коштів Держказначейством», але зверніть увагу, що в інших населених пунктах району, при такій же складній ситуації з бюджетом, зроблено значно більше.

Що ж міській владі все ж вдалось зробити у складному 2013 році? Перш за все це проектування майбутніх робіт. Зокрема, було виготовлено проектно – кошторисну документацію на міську каналізацію і очисні споруди (на це з міського бюджету витратили 197,179 тисяч гривень) та нового опалення на твердому паливі для ДНЗ «Сонечко» (витратили 27 тисяч з міського бюджету). Залишається лише сподіватись, що колись ці роботи будуть виконані, а не залишаться на папері.

В досягненнях слід згадати придбання сучасної станції керування глибинним насосом та насоса  за кошти міського бюджету в сумі 40 тисяч гривень, проведення благоустрою Дзюбиної та Юрасівської криниці (20 тисяч гривень),  купівлю тротуарної плитки для добудови тротуару (10 тисяч гривень), оновлено скверу по вул. С.Гнібеди (5 тисяч гривень), проведення заходів з впорядкування сміттєзвалища (5 тисяч гривень).

Остаточне рішення, чи була задовільною робота Дружбівської міської ради в 2013 році, мають прийняти мешканці міста. Але не слід забувати, що ми проаналізували виконання програми соціально-економічного розвитку одного з найбільших населених пунктів району з бюджетом в під два з половиною мільйона гривень. Можливо, причина всіх невдач полягає в тому, що понад мільйон з цих коштів витрачається на сам орган місцевого самоврядування?!!

23 thoughts on “Ще один рік топтання на місці

 1. Создается впетчатление, что Дружбинского “голову” заказали. Троллят его районные сми “по-черному”. Дружбинцам виднее. Но топчемся мы все на месте до дыры в подошвах во главе с Палагиным и Ямпльским мэршем.

  1. Якщо «заказом» вважати прохання мешканців міста Дружби розібратись з тим, куди витрачаються кошти міського бюджету і з’ясувати чому в місті не проводяться заплановані ремонтні роботи – то ви праві.

 2. Что значит «заказали»? Посмотри сам, Примаченко за год не сделал абсолютно ничего!!!! Даже Цыбулько, которая думает только про свой карман, сделала больше. Хуже уже просто нельзя!!!

 3. Прежде чем писать о миллионе гривен на заработную плату работников городского совета и в этом находить “Причину всіх невдач ” напишите сколько средств в год тратится из районного бюджета на содержание Вашего печатного органа, райгосадминистрациии и районного совета !

  1. Зараз можемо відповісти Вам тільки про утримання газети. Фінансування районної газети «Голос часу» з районного бюджету, як і з всіх інших бюджетів, не здійснюється – це офіційна інформація. Ямпільський район є одним з двох районів області, де комунальні засоби масової інформації не отримують допомогу з бюджету і діють виключно на самофінансуванні.
   Ямпільська інтернет-газета, як громадський проект, бюджетне фінансування тим більше не отримує. Її випуск здійснюється на громадських засадах (працівники інтернет-видання заробітну плату не отримують), оплата витрат на утримання газети (головним чином, інтернет-послуги) фінансуються за рахунок самих журналістів та платних послуг видання (привітання, оголошення).

 4. Я не смотрю, анализирую. С Примаченко не знаком. Но публикации – настораживают.

 5. Надоело читать про Дружбу , хочется почитать и про Ямполь и Свессу, а отдельно про наши села и тоже про их зарплату.

 6. Да! Хочется узнать какая же зарплата по Ямпольской раде и Свесской , а то все про Дружбу каждый год.

  1. Річ у тім, що витрати на заробітну плату наше видання не оприлюднювало, а оголосило лише загальну суму витрат на орган місцевого самоврядування (інформації щодо заробітної плати ми не маємо).
   Річ у тім, що відповідно до антикорупційного законодавства голови місцевих рад були зобов’язані щорічно повідомляти про свої доходи через ЗМІ, але в 2013 році більшість посадовців цього не зробили і опублікували інформацію про доходи на «офіційних сайтах». Проблема в тому, що ці сайти були створені лише для однієї мети – приховати доходи від населення. Адреси офіційних сайтів невідомі, їх не можна знайти в пошуку і невідомо, чи взагалі вони існують. Ми вже писали, що в тут є ознаки корупційного правопорушення, але це вже питання до правоохоронців.

 7. Конечно лучше бы было сравнить по всем радам зарплату и все работы, написать можно что угодно , может там такая же фигня как и в Дружбе, только вы про это не пишете.

  1. Радимо уважніше читати наше видання, аналіз виконання програми соціально-економічного розвитку селища Ямпіль був надрукований раніше http://yampil.info/archives/7041.html, на черзі селище Свеса. Аналізувати виконання програм розвитку сіл ми не плануємо, через низьку актуальність. Така інформація буде викладена у формі інтерв’ю з сільськими головами протягом року.

 8. Правильнее бы было сравнить зарплату по Ямпольской раде и Свессе, и также про выполненные работы. Может быть там тоже не все так гладко.Но вы об этом почему-то не пишете.

  1. Ви помиляєтесь, або свідомо пишете неправду, адже наше видання вже писало на тему приховування доходів місцевими чиновниками (свого часу цей матеріал викликав широкий резонанс) http://yampil.info/archives/5762.html . Також, були опубліковані доходи селищного керівництва http://yampil.info/archives/5776.html Ми намагаємося бути об’єктивними і ці посилання це доводять.

 9. Шановні читачі дякуємо за активну дискусію, яка доводить, що обрані нами тами є дійсно актуальними і цікавими для вас. Як ви вже могли помітити, днями ми оновили дизайн сайту. Тепер у вас з’явились нові можливості. Зокрема, оцінювати новини (у лівому нижньому куті), полегшився пошук новин на сайті, покращилась взаємодія з соціальними мережами тощо. У редакції з’явились можливості виділяти актуальну інформацію і зосереджувати вашу увагу на головному.
  Ми вітаємо дискусію читачів з авторами матеріалів і запрошуємо робити це частіше. Окрім того, пропонуємо вам самим пропонувати теми для новин, писати свої статті на актуальні місцеві теми, надсилати свої фотографії і відеоматеріали. Робити це можна в соціальних мережах Ямпільської інтернет газети (http://vk.com/yampil) та через дану форму коментарів.

 10. если этот сайт работает благодаря личным стараниям и финансам жруналистов – честь им и хвала!

 11. Мало сделал мер много , конечно све познайоться в сравнении , но вот одна проблема то что за работу на до оплачивать через казначейство , а проплаты не проходят как быть , что бы делать анализ на до знать всё положение дел …….

  1. Не будем забывать, что при такой же работе казначейства в других населённых пунктах района делано гораздо больше. Но Примаченко смог только проекты сделать, создаётся впечатление, что в Дружбе он пустое место, паразит на теле города.

 12. Примаченко – это самая большая ошибка жителей Дружбы. Создаётся впечатление, что это корыстный, недалёкий человек с низкими интеллектуальными способностями. Единая его задача – набить свои карманы, ведь он прекрасно понимает, что на второй срок его не выберут.

  1. Да кто его знает.Выбор нельзя предсказать.Их можно только сфальсифицировать .По Свессе тоже говорили,что не выберут Козюлю,а смотрите как уверенно ходит в наушниках какой срок.И ничего…

 13. Говорить можно много, но факт остается фактом. Мои дети ходят в ДНЗ “СОНЕЧКО”. Сегодня температура воздуха в группе +11 градусов. И вы считаете это нормальным? А Примаченко по видимому – ДА!!! Кроме этого детям негде спать и неначем есть. Так как мебели совсем мало осталось. Игрушки в сад родители покупают за свой счет, и не только игрушки!!!! И это не потому что нас просят это делать, а потому что нам своих же детей жалко! Но почему то плату за сад постоянно повышают и требуют платить вовремя!!! Все что на данный момент есть в саду куплено на деньги родителей, включая ремонт. Ну это же СВИНСТВО, со стороны нашего горсовета. При этом родители неоднократно ходили с жалобами к меру!!! А результата ноль!!!
  P.S. Кстати, у нас в саду по документации газовое отопление!!!! Только его там отродясь не было!!!
  И по поводу газеты – вы может на собственном обеспечении, но всех работников на гос. обеспечении в принудительном порядке заставляю подписывать вашу газету и не только вашу. А это в своем роде вымогательство. Еще и талоны на подписку должны сдать для отчетности!!! А это нормально?

  1. Звичайно не правильно, як і багато іншого в нашій державі. Можемо розповісти тільки за районну газету – вона є друкованим органом районної влади, яка звичайно зацікавлена в тому, щоб про її діяльність знали люди і стимулює підписку серед своїх підлеглих, а також працівників, що отримують заробітну плату з бюджету. До речі, в Ямпільському районі це не так поширено, як, в інших районах області, де підписка обов’язкова для абсолютно всіх бюджетників.
   Але давайте подумаємо, яка є альтернатива. Наразі, районні ЗМІ отримують кошти на свою діяльність в основному від підписки, якщо її зовсім не стимулювати – газета видаватись не буде. Зникнуть і сайти новин, якими ви користуєтесь абсолютно безкоштовно. Тобто, місцева журналістика може повністю зникнути.
   Звичайно, примусова підписка не найкращий вихід з проблеми, але який шлях обрати? Зробити сайти платними? Зовсім відмінити випуск районних газет і сайтів та читати обласні ЗМІ?

Comments are closed.