На Сумщині активізувались російські диверсійно-розвідувальні групи: як на це реагують в ДПСУ

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За словами речника, важко оцінити, чому російські ДРГ нині дедалі більше намагаються зайти на Сумщину.

“Як і раніше спроби використання ворогом диверсійно-розвідувальних груп найбільше фіксуються по Сумському напрямку, але за останні кілька тижнів групи ДРГ викривалися і по Харківській області. Водночас як тільки такі групи викриваються, по ним відразу наноситься вогневе ураження і вони надалі відходять за лінію державного кордону”, – розповів Андрій Демченко.

Як зазначив речник, насамперед завдання у цих груп — визначити місця переміщення підрозділів Сил оборони України, окрім того, вогневі позиції, щоби надалі завдавати ударів по українських позиціях й захисниках. Також є й спроби не тільки мінувати місцевості, але й неодноразові удари по місцевим мешканцям, що переміщаються в прикордонні.

“І тому ми маємо і протидиверсійні резерви, які про появі і викриття ДРГ, направляються в ті місця для того, щоб зачистити місцевість… В інженерному відношенні укріплювати лінію кордону досить складно через обстріли, які Росія наносить щоденно по території України – це в межах Чернігівщини, Сумщини, Харківщини. А натомість ми укріплюємося фортифікаційно в максимальній близькості до кордону. Але є таки території, де варто працювати саме протидиверсійним резервом”, – зазначив Демченко.

Як інформують Збройні Сили України, інколи на північному кордоні фіксують спроби проникнення російських диверсантів углиб країни. Окупанти діють групами, а саме – від 5 до 16 осіб. Від розмірів групи залежать цілі та завдання.

error: Content is protected !!