З віком кількість рідини, що змащує суглоби, суттєво зменшується. При цьому хрящ, який руйнує кістки, руйнується. Саме через це суглоби стають більш жорсткими та менш гнучкими, чим викликають суттєвий дискомфорт. Звичайно ж, повністю позбутися таких пошкоджень неможливо. Втім правильний догляд зменшує больові відчуття. Пропонуємо вам дізнатись більше про те, як зміцнити м’язи, повернути щільність кісток та захистити суглоби.

Стежте за своєю вагою

Контроль ваги є важливою складовою збереження загального здоров’я, в тому числі й суглобів. Зайві кілограми створюють додаткове навантаження. Це пришвидшує знос хрящової тканини та сприяє розвитку різних захворювань на кшталт остеоартрозу. Крім того, зайва вага може стати причиною виникнення запалення в організмі, яке спричиняє біль та дискомфорт. Саме тому важливо стежити за вагою та докладати зусиль для утримання її на оптимальному рівні.

Вживайте спеціальні харчові добавки

Вживання БАД дозволяє підтримувати здоров’я суглобів, забезпечуючи їх всіма необхідними поживними речовинами. Наприклад, глюкозамін допомагає відновлювати та зміцнювати хрящі. Хондроїтин сприяє затриманню води та підтримці гнучкості суглобів. Метилсульфонілметан містить у своєму складі сірку, яка необхідна для синтезу колагену та інших компонентів, які становлять основну частину суглобових тканин. МСМ від Bluebonnet Nutrition зменшує запалення, а також біль в суглобах, а ще зберігає гнучкість та міцність суглобових тканин.

Надавайте перевагу фізичним вправам з низьким навантаженням

Інтенсивні вправи на кшталт бігу або підняття тягарів зазвичай сильно навантажують суглоби, призводячи до зношування хряща. Рух є основою життя, тому не варто відмовлятись від фізичних активностей. Рекомендується виконувати вправи з невеликим навантаженням. Наприклад, ви можете надавати перевагу ходьбі, водній аеробіці, танцям або йозі.

Не забувайте про розтяжку та попередній розігрів

Перед тим, як виконувати будь-які фізичні вправи, дуже важливо зробити розтяжку та розминку. Річ у тім, що холодні та жорсткі м’язи при навантаженнях можуть піддати суглоби великому ризику розтягнення та перевантаження. Рекомендується щонайменше 10-15 хвилин виділити ефективній розминці. Можна почати з легких кардіотренувань. Чудовим рішенням є коротка прогулянка, яка сприяє розслабленню м’язів та суглобів. Розтяжку варто виконувати вже після «розігріву». Присідання, обертання руками та інші вправи дозволяють розслабити м’язи та зменшити ризик травм.

Уважно стежте за гідратацією

Гідратація є надзвичайно важливою для забезпечення здоров’я. Вода є ключовим елементом великої кількості фізіологічних процесів, в тому числі й тих, які пов’язані з суглобами та м’язами. Вода виконує роль природного мастила для суглобів: гіалуронова кислота, що міститься в синовіальній рідині, базується саме на воді. Достатній рівень гідратації забезпечує правильну консистенцію, тим самим зменшуючи тертя між кістками суглобів. Крім того, гідратація сприяє виведенню токсинів з організму, що дозволяє уникнути запалення в м’язах та суглобах. Важливо враховувати й той факт, що щоденне споживання достатньої кількості води запобігає кристалізації солей, які можуть призвести до утворення каменів.

Дотримуйтесь збалансованого харчування

Для збереження здоров’я суглобів варто дотримуватись збалансованого раціону. Наприклад, слід додати до меню молоко та молочні продукти, листову зелень тощо. Ці продукти містять у своєму складі кальцій, який дуже важливий для забезпечення здоров’я кісток. Для найкращого засвоєння мінералу варто споживати вітамін D. Для цього слід їсти рибу, яєчний жовток, молоко. Не менш важливо додати джерела магнію (наприклад, горіхи, зерна, бобові), фосфору (рибу, м’ясо, зернові продукти), а також вітаміну К (листові зелені овочі). Натомість варто відмовитись від вживання трансжирів та солодких страв. Збалансована дієта забезпечує організм всіма необхідними поживними речовинами, які покращують самопочуття: в тому числі й функцію суглобів.

error: Content is protected !!