🔴 📺 Вдарили «Шахедом». У перший день року росіяни вбили двох людей в Есмані

1 січня орієнтовно о третій годині дня російські військові завдали удару по багатоквартирному будинку в селищі Есмань Шосткинського району. За даними Сумської обласної військової адміністрації, у будинок влучив безпілотний літальний апарат. Кореспонденти Ямпільського інформаційного агентства поговорили з постраждалими та очевидцями подій.

Від вибуху загинули двоє мешканців – Тетяна та Юрій – розповідає мати загиблого Олена.

«Син та невістка, обоє загинули. Як тепер жити? Чому мене разом з ними не вбило?  У мене через огород хатка, почула, що гудить і стала бігти у підвал сюди, щоб сховатись, але не встигла. Добігла до підвалу, дверями, як грякнуло, мене відкинуло. Нічого не встигла, лічені секунди.  Я думала, що вони у підвалі. Забігла у підвал, там всі сусіди, а їх немає. Я кричати, а їх немає. Сама запізнилась хвилинки на три, щоб їх покликати. Раніше завжди вона прислухалася, як так? Такий гул був, а вона не почула?» – розказує жінка.

Місцева жителька пані Олена розповідає, що її родина мешкала поверхом нижче. У момент вибуху вони святкували Новий рік.

«Ми перебували всією родиною у цій кімнаті, що, напевно, нас і врятувало. Якби ми були у сусідній, яка повністю зруйнована, то спіткала б нас така ж доля, як і сусідів – царство їм небесне. У мене був у гостях мій брат, я швиденько схопила за руку брата, доньку, а чоловік залишився у шоковому стані у залі. Відтягнула їх від всіх цих уламків. Ми упали, як годиться. По квартирі літали іскри, які опікали нам тіло. Святкували новий рік, проживали тут, працювали, але жити тут, як ви бачите, неможливо…», – говорить жінка.

Мешканець сусідньої квартири Іван розповідає, що за кілька секунд до вибуху помітив у небі два літальні апарати. Один з них раптово змінив курс на їхній будинок.

«Один полетів далі, а другий, немов розвернуло і він влучив у будинок. Я як стояв біля вікна, то відразу впав, мене аж відкинуло. Одягнувся, вийшов, а тут страхіття: вона тут валяється жінка у крові, швидка приїхала, завантажили, відвезли у лікарню, але вона померла. А його тут відкопували, відкопували, тягали, тягали, куски лише назбирали у сумку», – згадує чоловік.

«Торік також атакували селище в Новий рік»

Сусід загиблих Тетяни та Юрія Микола розповідає, що подружжя до повномасштабного вторгнення працювало закордоном.

«Загиблі – це було подружжя, вони були в Україні, працювали, а після того розвалу виїжджали на заробітки, а тут вже приїхали, коли розпочалась повномасштабна війна. Він працьовитий, дуже працьовитий, я, як інвалід після двох інфарктів, так він мені все допомагав. Таня, покійна Таня – дуже гарна жінка. Вона така, що може підняти, організувати людей то по каналізації, то по двору щось. Все організовувала, все домовлялась з головою», – каже пан Микола.

Ще одна мешканка будинку Олена розповідає, що російські військові у перший день року били по їх селищу і торік. Тоді їй із чоловіком довелося рятуватись у підвалі.

«Оце Новий Рік, у мого чоловіка День народження був. Вони в минулому році «вітали» і в цьому «вітали». Так же, але ми у підвалі сиділи. По селу кидали поруч. Вже нічого не шкода, шкода лише, що люди постраждали, що загинули молоді».

error: Content is protected !!