СБУ на Сумщині за рік викрила та затримала 14 агентів російських спецслужб

Служба безпеки України протягом 2023 року викрила та затримала 14 агентів російських спецслужб на Сумщині. Серед них виявили й священика УПЦ МП з Ямполя, що передавав точні адреси й сфотографовану місцевість, де розташовуються військовослужбовці та військова техніка на території Шосткинського району та мешканку Глухова, яку підозрюють у передачі ворогу інформації про українських військових та прильоти, – про це повідомляє Управління СБ України в Сумській області. 

Нагадаємо, у Служба безпеки викрила священика УПЦ МП з Ямполя, який негласно співпрацював з фсб рф. За вказівкою агресора протоієрей збирав інформацію про дислокацію Сил оборони на території регіону. Він виконував завдання окупантів й збирав дані щодо кількості військових та їх озброєння на території регіону, а також інформацію про політичні погляди та авторитет серед місцевого населення керівників місцевих органів влади, правоохоронних органів й громадських активістів, а також збирав інформацію про патріотично налаштованих громадян, які можуть впливати на суспільство. 25 жовтня рішенням Шосткинського міськрайонного суду його засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, земельної ділянки, квартири та транспортного засобу й визнано винним у вчиненні державної зради в умовах воєнного стану.

Контррозвідники СБУ затримали й мешканку Глухова на спробі передачі розвідданих російській спецслужбі. За даними слідства, фігурантка підтримувала комунікацію з окупантами через свого родича – громадянина рф, який проживає в росії і тривалий час співпрацює з фсб. Під час телефонних розмов жінка неодноразово розповідала своєму родичу з росії про місця скупчення українських військових та розташування на місцевості блок-постів. Більш того, жінка обурювалась, чому окупанти «не бьют» по українським військовим, про місця дислокації яких вона розповідала.

error: Content is protected !!