🔴 В Ямполі судили чорного археолога

Чоловік не санкціоновано займався розкопками на півночі Сумщини, а знайдені скарби привласнював. Правоохоронцям вдалось довести шість таких епізодів

Весною 2021 року на околиці селища Шалигине знайшов фрагмент наперсного хреста XV-XVI століття, влітку 2023 року на околиці села Щерби знайшов монету «обігову срібну «10 центів» 1898 р. Китай (імперія). Провінція Кірін», в серпні того ж року на околиці села Уздиця знайшов свинцеву круглу печатку, яка, згідно висновку спеціаліста, є надзвичайно рідкісною археологічною знахідкою – свідченням контакті між сучасною Україною та двором візантійських імператорів на найвищому рівні.

У вересні 2023 року на околиці села Годунівка він знайшов натільні хрестики, які виявились пам’ятками давньоруського періоду, у Глухові біля озера Скоропадське перстень XVII століття, а біля села Горілого – старовинний натільний хрестик.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 18 Закону України «Про охорону археологічної спадщини» знахідки, одержані в результаті археологічних досліджень, є державною власністю. Частинами 1 та 2 статті 36 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначено, що у разі виявлення знахідки археологічного або історичного характеру під час проведення будь-яких земляних робіт, виконавець робіт зобов`язаний зупинити їх подальше ведення і протягом однієї доби повідомити про це відповідний орган охорони культурної спадщини, на території якого проводяться земляні роботи.

Проте чорний археолог вирішив привласнити знайдене і продати артефакти на сайті аукціону «Vioility.com». Такі дії були кваліфіковані за ч.1 ст.193 КК України, а саме як незаконне привласнення знайденого скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню та культурну цінність.

Рішенням суду чоловіку присудили штраф, а знайдені ним історичні цінності були передані Національному музею історії України.

13 thoughts on “🔴 В Ямполі судили чорного археолога

 1. Піз&$ц. Я знайшов куски транспортера і чавунну плиту!!!
  Може це теж археологічні цінності???…..
  Звідки мені знати!?

 2. 1. Не прикидайся д… Незнання Закону не звільняє від відповідальності. 2. “Археолог” повністю відповідає професії сапер. Відпрацьовувати покарання там, де вкаже МОУ

 3. А якщо щось викопаїш на своєму полі,
  то теж буде вважатись привласненням скарбів?

 4. Це просто жах! Людина знайшла, не вкрала, їй ще й кримінал присвоюють! Що вам бракує шукати?! Безлад!!!

  1. Будь-яка знахідка несе багато наукової інформації. Шукати повинні археологи

  2. Цікаво, архи ссуть людям в очі де за тиждень два розкопок знайшли 1 будинку і бронзову заколку. Хоча всі розуміють що все по іншому ) археологам тільки дай навішати лайна на пошуковців. А що заважає їм бігати по полям досліджувати?

 5. Якби не він, то артефакти так би і лежали в землі і державі б нічого не належало. Совкові закони, совкові органи. Підераси крадуть мільцонами, а сажають за безобідне хоббі, яке нікому не шкодить.

  1. Шкодить, бо він викопав це для себе невідомо з якою ціллю. А всі ці знахідки мають служити науці! І знаходитись повинні в музеях для загального огляду, а не в приватних колекціях..

  2. Краще – так. Колись до них добралися б вчені і добули б багато інформації. Можливості науки зростають. Пізніше навіть – краще

 6. Готовий сапер, кваліфікований. Після штрафу на передову мінні поля ліквідовувати. І своєму хоббі на втіху.

Comments are closed.

error: Content is protected !!