Саме це питання стало головною темою інтерв’ю з тренером-викладачем відділення лижних гонок районної дитячо-юнацької спортивної школи Валентина Панченко, яке відбулась 3 лютого в прес-центрі «Ямпіль.INFO».  Валентин Олексійович є тренером Віталія Марцева, який є першим, і поки що єдиним, уродженцем Ямпільщини, що отримував право поборотись за нагороди зимової олімпіади в 2006 році.

Валентине Олексійовичу, чи має наш район таланти, які змогли б в перспективі увійти до олімпійської збірної з лижних гонок?

Наш Ямпільський район має дуже багато талановитих та здібних дітей. Зараз у відділенні лижних гонок, що діє в селищі Свеса, займаються тридцять п’ять вихованців. Останнім часом більших результатів вдається досягати дівчатам, а хлопці, на жаль, дещо здали позиції.

Що потрібно для якісної підготовки цих юних спортсменів?

По-перше, потрібна хороша тренувальна база. Ми зараз займаємо приміщення на 300 квадратних метрів в підвалі кооперативного будинку в Свесі, що колись було призначене для потреб цивільної оборони. Востаннє там робили ремонт ще за радянських часів. По-друге, потрібно, щоб щороку оновлювався інвентар. Зараз відділення забезпечене ним десь на половину від потреби і то це за рахунок батьків і тренера, що вкладають власні кошти. Тільки уявіть: три тисячі гривень коштує нова пара лиж без кріплення. Три роки тому ми придбали такий комплект за 240 євро і по теперішній час не можемо розрахуватися з боргами. Колись був період, коли по інвентарю ми були всі в рівних умовах, але потім пішло розділення. Сучасні лижі дають значну перевагу, тож ми були вимушені просити лижі на змагання у наших же вихованців, що виступали в Сумах, але це не завжди було можливо. Ну і по-третє, потрібно, щоб діти регулярно виїжджали в центри підготовки.  

Для того, щоб прочитати повну версію інтерв’ю перейдіть за посиланням http://www.yampil.info/archives/7377.html і введіть код доступу, що опублікований в №5 районної газети «Голос часу» від 1 лютого 2014 року.