Пташиний грип на Сумщині. Яка загроза та як уберегтися?

В чому небезпека інфікування людини вірусом грипу птиці та про методи профілактики захворювання, – розповіла заступниця головного державного санітарного лікаря в Сумській області Галина Зайцева.

Як може передаватися людині від людини

За словами лікарки, вірус пташиного грипу від людини до людини не передається. Однак, якщо людина одночасно захворіє на звичайний сезонний грип разом і з пташиними – існує ризик мутації вірусу.

“Пташиний грип має свої особливості вірусу, звичайний сезонний грип теж має свої властивості – це два різні збудники. Але, якщо вони зустрінуться в організмі людини, може сформуватись нова особливість вірусу, що дасть змогу передаватись вірусу пташиному від людини до людини”.

Наскільки небезпечний вірус

За словами Галини Зайцевої, штам пташиного грипу, який наразі циркулює на Сумщині, є високопатогенним і становить небезпеку для населення, тому не варто нехтувати заходами безпеки та профілактики.

«На щастя, кількість випадків зараження людей саме цим вірусом, незначна, але при цьому фіксується високий рівень смертності в наслідок захворювання».

Як уберегтися від захворювання

Для того, щоб запобігти небезпечному захворюванню, фахівчиня нагадала про необхідність дотримання елементарних профілактичних заходів.

  1. Варто пам’ятати, що зазвичай збудник передається до людини при близькому контакті із хворою птицею, тож при виникненні підозр не слід наближатися до неї та викликати відповідні служби.
  2. Обов’язковим є дотримання правила сусідства готової та сирої продукції в холодильнику.
  3. Необхідно також здійснювати індивідуальний захист при контакті із птицею.
  4. Не завадить і постійно дотримуватися правил особистої гігієни, ретельно мити руки з милом та користуватися дезінфікуючими засобами.
  5. Також потурбуйтеся про вакцинацію від сезонного грипу.

error: Content is protected !!