Не одне покоління творчих особистостей виховали викладачі Ямпільської дитячої музичної школи, не всі вони потім стали музикантами, але дух творчості назавжди оселився в їх серцях. Активно працює заклад і сьогодні, даючи якісну музичну освіту для понад ста юних мешканців нашого району. Музична школа не стоїть на місці і відкриває нові класи, щоб кожна дитина могла реалізувати себе та здобути професію в галузі культури та мистецтва.
Про роботу районної дитячої музичної школи  розповіла директор закладу Надія Михайлівна Беспала.
Надіє Михайлівно, скільки дітей зараз навчається в музичній школі?
В нашій дитячій музичній школі навчається 104 учні, для них працюють класи фортепіано, бандури, скрипки, естрадного вокалу та хореографії. Не так давно, в жовтні минулого року, ми відкрили ще й клас театрального мистецтва в Свесі, його очолює досвідчений педагог Соларьова Єлизавета Віталіївна. Зараз там сформована група з 16 дітей, вони займаються з задоволенням, то ж ми сподіваємось, що в наступному році дітей буде ще більше.
Особисто мені дуже хотілось би, щоб такий театральний клас відкрився і в Ямполі, адже це дозволило б нашим дітям себе творчо реалізувати та згодом брати участь в роботі драматичного гуртка при РЦКД. Переконана, що це буде дуже хороше починання.
Які ще класи можуть бути відкриті?
Ми хочемо розширити сферу діяльності нашої музичної школи. Зокрема, було б непогано відкрити клас прикладного мистецтва, щоб дітки могли в’язати, робити поробки, але для цього потрібно знайти ентузіаста, що вмів би робити ці вироби та міг донести мистецтво до дітей.
Планували відкрити і клас баяну, тим паче, що в Ямпіль повернувся наш вихованець, який хотів цим займатись, але через завантаженість він цього робити поки що не може. В будь-якому разі, від цієї ідеї ми не відмовляємося, адже це дуже добра справа.
Разом з тим, ми маємо розуміти, що наші реалії дуже складні. Нам довелось закрити хореографічний клас в Дружбі, бо проводити заняття не було можливості. У відділенні в Свесі справи дещо кращі, але і там є свої проблеми і найбільша з них – це відсутність приміщення для занять. Також, вже другий рік поспіль у нас немає першого класу в Ямполі, діти не приходять навіть займатися вокалом. Звичайно, за навчання потрібно платити, але 50 гривень в місяць – це доступна ціна. Це особливо тривожить напередодні реформування системи культури, адже нас, директорів, налаштовують, що якщо на базі не буде 51 дитини – ця база повинна бути закрита. Тож, цілком може так статись, що в Ямполі музичної школи не буде.
Які у Вас і Ваших вихованців найближчі плани?
14 березня плануємо провести в Ямполі регіональний конкурс піаністів «Чарівний ключик». Ми його проводимо з 2003 року, тоді він був першим в області. За цей час нам вдалось обрати зручну форму його проведення, тож, багато викладачів з усієї області полюбляють наш конкурс, а організатори інших конкурсів – переймають наш досвід.
Взагалі планів дуже багато, ми збираємось відправити хоровий колектив на обласний конкурс в Терни, провести звітний концерт хорового колективу в Ямполі і інших населених пунктах району, провести захід до 200-річчя Тараса Шевченка, де діти могли б виконати його твори. Обов’язково візьмемо участь в обласному конкурсі «Шлях до зірок» в Конотопі та в фестивалі «Крила надії» в селі Сади Сумського району. Окрім того, Олена Бондар готується до участі в обласному конкурсі піаністів, що відбудеться на базі музичного училища.
Кого з вихованців музичної школи Ви могли б відзначити?
В цьому навчальному році ми вже маємо перші досягнення. В грудні в Шостці проводилась олімпіада з теоретичних дисциплін, де моя учениця Лавриненко Тетяна зайняла перше місце серед учнів третього класу. Ми перемогли незважаючи на те, що брали участь перший раз.
14 грудня в тому ж місті проводився конкурс «Чарівний рояль», де Балишева Карина (викладач Кузько Олена Петрівна) зайняла третє місце. А учні Свеського відділення під керівництвом Ковальової Світлани Олегівни у вересні їздили на міжнародний конкурс «Яскрава країна» в місті Чернігові, де показали хороші результати.
Окрім того, наші вихованці брали участь в нашому внутрішньому конкурсі караоке, у ювілейному концерті хореографічного колективу «Альянс» та благодійній акції «Твори добро», часто діти виступають і в центрі реабілітації дітей-інвалідів.
З якими проблемами Ви найчастіше стикаєтесь у своїй роботі?
Проблем у нас вистачає, та найбільша з них – це недостатність фінансування. Наприклад, взагалі непередбачені видатки на налагодження музичних інструментів, а це доводиться робити кожні два місяці і коштує досить дорого. Це треба робити знову і знову, адже інструменти старі, а нові ми ніколи не купимо.
Ким з випускників особливо пишається музична школа?
Можна назвати багато прізвищ. Але виділю вокалістку Світлану Воскобойник з Білиці, піаністку Ганну Дегтяр та бандуристку Тетяну Жорнік з Дружби, які продовжують навчання в консерваторіях.