Як можна отримати страховий саж для призначення пенсії, якщо ти ніде офіційно не працюєш, або живеш і працюєш закордоном? Як можна зробити так, щоб час навчання в ВУЗі був зарахований до пенсійного стажу? – Такі питання ставлять собі сотні мешканців Ямпільського району, замислюючись про пенсійне забезпечення в старості. Надходять подібні листи і до нашої редакції.

Звернувшись до управління пенсійного фонду в Ямпільському районі, ми з’ясували, що держава передбачила таку можливість для мешканців району. Ще в 2004 році Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» вперше було введене поняття добровільної участі громадян у системі пенсійного страхування. Під ним розуміється сплата внесків до Пенсійного фонду України протягом певного періоду, який особа бажає зарахувати до свого страхового стажу, який і надає право на отримання пенсії.

Щоправда розмір щомісячних платежів складає понад 400 гривень, що є досить великою сумою, як для студентів та непрацюючих. Мабуть саме через це в Ямпільському районі цією можливістю користується лише один громадянин.

Щоб прочитати повну версію статті – перейдіть за посиланням  http://www.yampil.info/archives/7500.html та введіть код доступу, що був опублікований в № 6 районної газети «Голос часу» від 8 лютого 2014 року.

1 thought on “Чи можна «придбати» собі пенсію?

  1. Огласите весь список, пжжжжалуйста! Даже если Он один! Это ж надо, пол моей сегодняшней полипшеной пенсии…

Comments are closed.