🔴 📺 «Вже три роки без автобуса»: жителі Степного просять відновити рейс до Шостки

Жителі Степного Ямпільської громади просять відновити регулярне автобусне сполучення між Шосткою та їх населеним пунктом.

Автобус до районного центру перестав курсувати ще у 2021 році через відмову обслуговувати маршрут перевізника Павла Щербаня, – розповідає Марія.   

«Спочатку він ходив чотири рази на тиждень, потім тричі на тиждень, а потім ще рідше. Такі складні були умови, мої батьки хворіли, а я могла їздити їх доглядати. Але в 2021 році, коли, напевно, людей стало менше, він свій рейс змінив до Антонівки, замість Степного».

Тетяна додає, що жителі села вимушені часто їздити в Шостку. За відсутності рейсового автобуса, їм доводиться наймати автомобіль і платити по 500 гривень з людини.

«В Шостці знаходиться госпітальний округ, а це і травматолог, і хірург, і лор, і окуліст – вузькі фахівці, яких в Ямполі немає. Крім того, там немає Приватбанку,  є один Ощадбанк, який закритий під час тривоги, немає міграційної служби, паспортного стола, але там є люди і у них виникають проблеми».

Тамара розповідає, що до Степного все ж курсує один автобус Суми-Степне, але доїхати ним до Шостки неможливо. Крім того, пасажирам не зручно робити пересадку.

«Звичайно, що нам не зручно, адже ця маршрутка виїжджає о пів на четверту ранку, а я живу за два кілометра від центру села. Нам треба, щоб ходив автобус саме Шостка-Степне. Він всім треба, всьому Степному. Ось сусідка нещодавно приїжджала в Центр зайнятості, так вона наймала машину. Думала, що достатньо буде зателефонувати, але ні, сказали – приїжджайте».

Ямпільська селищна голова Ольга Губар розповідає, що спроби відновити рейс Шостка-Степне тривають вже третій рік. Зараз громада планує вирішити проблему, запровадивши до села соціальний рейс.

«Звернулися до організації «Проліска» з проханням допомогти оплатити цей рейс, щоб він не був збитковим. Але головна умова, щоб перевізник був зі своїм транспортним засобом і обов’язково мав третю групу оподаткування. Ми провели перемовини з двома перевізниками, але вони на другій групі оподаткування. Зараз опитуємо інших перевізників, якщо вони відповідатимуть вимогам, то зараз оголошений тендер на маршрут Ямпіль-Степне. Водночас, до цього тендеру можливо внести зміни, щоб був рейс Шостка-Степне».

error: Content is protected !!