У ніч з 22 на 23 березня військовослужбовцями Національної гвардії України, які здійснюють охорону казенного заводу “Зірка” у Шостці, що спеціалізується на виготовлені вибухових речовин, попередили викрадення 5 ящиків з електродетонаторами, загальною кількістю 2700 одиниць, – повідомляє УНН.
Під час несення служби з охорони периметру заводу, патруль у складі двох військовослужбовців Національної гвардії України та службової собаки виявили сліди порушення контрольно-слідової смуги, які привели військовослужбовців до тайника, де були підготовлені для виносу ящики з електродетонаторами.
Завдяки пильним діям військовослужбовців Національної гвардії України невдовзі було затримано двох підозрюваних у скоєні даного злочину.
Залишається тільки міркувати скільки жахливих речей могло б трапитись, якщо викрадені предмети досягли кінцевого пункту призначення. Адже кількість, електродетонаторів, що хотіли винести, здатна привести у дію, сотні і навіть тисячі вибухових пристроїв.
Наразі проводяться відповідні експертизи та з’ясовується причетність затриманих осіб до здійснення виносу електродетонаторів з території заводу.