🔴 📺 Мешканці багатоповерхівки отримали від благодійників контейнери і тепер сортують сміття прямо у під’їзді

Пластикові контейнери для сортування сміття встановлюють у під’їздах будинку по вулиці Некрасова 20-а у Шостці.  Свідомі мешканці вже протягом півтора року сортують сміття і привчають до цього інших. Раніше в підʼїздах стояли картонні коробки, в які роздільно викидали скло, папір, пластик та металеві відходи. Щоб сортування стало більш комфорним та охайним, ініціативна група взяла участь у гранті, завдяки чому вдалося отримати такі великі сучасні контейнери.

Це була грантова програма Червоного Хреста України за підтримки Шведського Червоного хреста. Ми дізнались про цю програму. Запропонували їм таку ідею, вони погодились, включили нас у програму, ми заповнили заявку и виграли. Зараз перший транш 24 контейнери і ще 10-12 буде, – розповідає Олексій Ліфиренко, який живе в цьому будинку та входить до складу ініціативної групи.

Кістяк ініціативної групи – 5 родин, які і започаткували прекрасну ідею у своїй 9-поверхівці. 

Я вже вдома давно сортую, раніше виносив до сміттєпровода і розставляв. Пластикові пляшки окремо, алюміній окремо. Люди котрі ходили збирали, забирали. А потім я запропонував, давайте спробуємо дійсно коробки розставимо і будемо самі сортувати. Якісь будуть копійки. І будуть вони йти на якісь потреби нашого двору. І так пішло-поїхало. Спочатку два підї’зди, а потім ще-ще, і так 5 підʼїздів доєдналося.

Дмитро – ще один мешканець будинку, який також у складі ініціативної групи, розповідає, як сортування прийшло в його життя. І наводить приклади від користі такої доброї справи.

Я працюю на молокозаводі. У нас зараз “Лакталіс”, а була раніше фірма “Бель”. І вони запровадили сортування на молзаводі. Приклад оці контейнери це якраз із нашого підприємства почалося. Дивіться, зараз ці кав’ярні, меблі біля них, вони всі пластикові і явно вони не супер дорогі і не з первинної сировини. Явно ж – вторсировина.

Тепер кожну середу мешканці будинку приносять зібраний пластик, скло метал та папір до підвалу, де відбувається сортування для того, щоб відвести у пункт прийому вторсировини. Олексій та Дмитро вже профі в цій справі, і кожна пляшка, банка чи коробка йде у чітко визначений мішок. За цей час Їм вдалося заробити приблизно 7 500 грн. Кошти  спрямують на благоустрій будинку. 

Марина та Наталія створюють красу на придворовій території.  Їх дбайливими руками двір перетворився у справжній оазис. Тут на клубах квітнуть троянди, гвоздики та іриси. Під’їзд, у якому проживає Марина разом зі своєю родиною – найяскравіший. Фундамент прикрашений квитковим малюнком, на клумбі створені цікаві квиткові композиції.

Така ідея мені в голову прийшла. Спочатку зробили козірьок не в той тон, і я вирішила, що треба фасад розмалювати. Я знайшла дівчинку за допомогою своїх клієнтів, я в салоні краси працюю, яка розмалювала в Собичі автобусну зупинку. Я з нею зв’язалася і вона допомогла, – розповідає про свою ініціативу Марина.

Наталія, яка опікується клумбами у дворі будинку, говорить, якщо робиш те, що любиш, це приносить подвійне задоволення.

Людина, коли щось робить  гарне, щось робить для інших людей, вона розвивається. Якщо я роблю щось для свого двору, я роблю і для себе і для своєї душі. Спочатку зробили цю клумбу, а потім зʼявилися інші, до нас підключились інші мешканці нашого дому. Якщо я люблю цю справу, то мені не важко. І я дуже хочу, щоб в нашому місті й в інших містах було якомога більше таких дворів.

error: Content is protected !!