Однією з найгостріших проблем Ямполя є засмічення міста, яке щороку збільшується. Сміття на вулицях, в лісосмугах та на берегах річок шкодять не тільки зовнішньому вигляду населеного пункту, а і його екології, а відтак і здоров’ю мешканців. Все це свідчить про одне – існуюча система утилізації сміття, що діє в Ямполі є неефективною. Проте місцева влада чомусь не спішить шукати нові підходи для вирішення цієї нагальної проблеми.

Прикро, що до уваги не беруться успішні практики вирішення проблем засмічення, що були реалізовані в інших населених пунктах, у тому числі і Ямпільського району. Про одну з них ми розповімо сьогодні – мова про селище Свеса, де владі вдалось раз і на завжди покінчити з сміттям в багатоповерховому секторі.

Ще п’ять років тому, проблема засмічення для Свеси стояла на порядок вище, в смітті потопали не лише окраїни, а й центральні вулиці. Тоді керівництву селища довелось іти на своєрідні експерименти, які в підсумку виявились успішними. Річ у тому, що в Свесі створена унікальна система вивезення сміття. В селищі побудовано декілька сміттєзбірників, в які люди можуть викинути сміття в будь-який зручний час. До того ж вони зручно розташовані: з одного боку недалеко від будинків, а з іншого в закутках, що не створює людям естетичних проблем. Сміття звідти вивозиться регулярно, плюс до того – по селищу курсує сміттєзбиральна машина, тож кожен може позбутися сміття і в такий спосіб.

– Коли наша команда прийшла до влади, то перше, що ми зробили – це встановили такі сміттєзбірники, – розповідає Олександр Козюля. – Спочатку ставили баки, але через те, що одна машина не завжди могла їх вивезти вчасно, ми вирішили піти по шляху того, щоб зробити сміттєзбірники. Пам’ятаю, що перший час далеко не всі їх сприймали позитивно, але потім всі звикли, система прижилась. Зараз сміття звідти вивозиться нормально, перебої бувають дуже рідко і то це пов’язано з формажорними обставинами, як то зимою, коли через сніг неможливо було виїхати транспорту, – переконаний Олександр Козюля. Завдяки реалізації таких комунальних реформ сьогодні Свесу називають найчистішим населеним пунктом району.

Можливо цей досвід варто перейняти і нашому Ямполю, де смітники можна зустріти в декількох метрах від п’ятиповерхових житлових будинків?

2 thoughts on “Чому у нас досі не так?

  1. Как житель Свессы, сколько помню, столько и были в Свессе мусоросборники. Не хорошо присваивать заслуги других. А баков так и подавно не было!!!!

  2. Да баков у нас не когда не было! А люди разговаривают на оборот что свеса не так уже и чистый посёлок, а Гелета только бабло берет , а делать не хрена не хочет! я жыву в квартире и у нас раз в неделю проежает трактар время с 5 утра до 8.
    успел выкинул не успел твои проблемы. Это что касается центра, а если взять Первомайс, Дачная, Крупская и Стружка то мне кажется что люди выкидуют в лес… так как больше не куда

Comments are closed.

error: Content is protected !!