Трудовий колектив Сумського хлібокомбінату і один із мажоритарних акціонерів підприємства Валерій ЛУК’ЯНЧЕНКО звернулися до уряду країни і прем’єр-міністра України Арсенія ЯЦЕНЮКА з проханням протидіяти загрозі продовольчої кризи в Сумській області та захисту Сумського хлібокомбінату від рейдерського захоплення, – повідомляє regionews.sumy.ua

За словами Валерія Лук’янченка, 25 березня 2014 року власникам Сумського хлібокомбінату надійшов телефонний дзвінок від російського юриста Анвара ФАРКУШИНА, відомого за цілою низкою судових спорів про право власності на українські підприємства (див. довідку нижче), з вимогою продати Сумський хлібокомбінат.

«Не приховуючи мети зупинити хлібокомбінат, Анвар Фарукшин запропонував нам викупити 70% акцій підприємства, – розповідає Лук’янченко. – Розуміючи, чим зупинка хлібокомбінату загрожує обернутися для Сумської області, ми рішуче відмовилися від угоди. Підприємство повинно працювати і «годувати» регіон».

За словами акціонера, у відповідь на відмову від продажу підприємства Анвар Фарукшин заявив про те, що має намір будь-якою ціною зупинити комбінат. Так само прозвучала погроза про те, що у разі відмови від добровільного продажу хлібокомбінату, підприємство буде відчужено в судовому порядку.

«Фарукшин пообіцяв позбавити область хліба, чим спровокувати масові страйки сумчан. У задумі Фарукшина все це призведе до голоду і оголошенню референдуму про приєднання Сумської області до Росії, – передає Лук’янченко діалог із Фарукшиним. – Використовуючи неспокійну обстановку в регіоні та країні, рейдери намагаються присвоїти власність».

Сумський хлібокомбінат упродовж декількох років був об’єктом рейдерських нападів і спланованого рейдерами банкрутства. 27 березня 2014 року в Господарському суді Дніпропетровської області відбудеться чергове судове засідання, на якому мають розглянути питання про припинення процедури банкрутства Сумського хлібокомбінату. На сьогодні власники погасили близько 20 млн. грн. боргів підприємства, до суду направлено документальні підтвердження задоволення вимог кредиторів. Підприємство не є банкрутом.

«Фарукшин пригрозив вплинути на хід судового розгляду і повернути Сумський хлібокомбінат до чергового витка процедури банкрутства, паралізуючи його діяльність», – зазначив Валерій Лук’янченко.

Отже, 27 березня Сумський хлібокомбінат, що забезпечує хлібом всю Сумську область, ризикує перейти у власність російських «юристів».

Рейдерські захоплення завжди були інструментом переділу власності. Але сьогодні в ці схеми впроваджується політична складова. Більше того, одним із важелів шантажу стає продовольча безпека населення. Цей важіль можна назвати хорошою альтернативою збройному вторгненню на територію суверенної держави.

Трудовий колектив і акціонери підприємства ВАТ «Сумський хлібокомбінат» звернулися до керівництва країни з проханням зупинити російське свавілля щодо українських продовольчих підприємств і не допустити упередженості судового розгляду.

Довідка. За інформацією ЗМІ російська рейдерська група Фарукшина замішана в десятках рейдерських захоплень українських підприємств, переважно підприємств харчової промисловості. Серед них: «Піаст», «Радосинь», «Золота Нива», Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит», Житомирхліб та інші.
Організована група, що складається з Анвара Фарукшина, Бориса ФЕДОТОВА і Германа АЛІМОВА діють в Україні через юристів Олександра СИРОТЕНКА, Ігоря ДЯЧКА, Тетяни НОСЕНКО та Сергія КЛЕЦА під прикриттям судів.