Екологи та правоохоронці закликають людей не бути байдужими і телефонувати за номером 102 при виявленні фактів торгівлі рослинами, які занесені до Червоної книги України. У випадку подібного звернення громадян, працівники міліції зобов’язані втрутитися та зупинити торгівлю.
Щойно зійшов сніг, як в лісах України з’явилися перші весняні рослини: підсніжники складчасті, білосніжні, кримські, проліски, ведмежа цибуля (черемша), тощо. Деякі з них, такі як підсніжники та черемша мають незначні ареали розповсюдження і з метою збереження видів, були занесені до «Червоної книги». 
Щороку навесні, працівники міліції спільно з природоохоронцями, з метою припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами на виконання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України» та з метою захисту і відтворення видів рослин, занесених до «Червоної книги», проводять операцію «Першоцвіт».
За повідомленням начальника відділу дільничних інспекторів міліції Сумського МВ УМВС України в області Сергія Маяки: «Люди прекрасно знають про заборону збору та реалізації дикорослої черемші, проте, порушують закон продаючи ці рослини на вулицях, ринках та поблизу них. Коли торговці бачать міліціонера чи представників УТОП, товар миттєво прибирається. 
Коли ж небезпека минає – викладається знову. Цього року, в ході перевірок по виявленню порушників природоохоронного законодавства, працівники міліції, як і раніше, будуть співпрацювати з природоохоронними організаціями, в тому числі і громадськими».
Лише в ході останнього, спільного з представниками Державної екологічної інспекції рейду, на центральному ринку обласного центру було виявлено чотири порушники, стосовно яких складено адміністративні протоколи.
Правоохоронці попереджають, що відповідно до ст.88-1 КУпАП порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладання штрафу від 51 до 255 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. Дії вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебувають в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладання штрафу від 153 до 408 грн.
Згідно ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України тягне за собою штраф від 340 до 510 грн. з конфіскацією незаконно добутого. А Постанова Кабінету Міністрів України № 1030 від 7 листопада 2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до «Червоної книги України» передбачає відшкодування 62 гривні за одну зірвану рослину черемші.
Міліціонери та сумська обласна організація Українського товариства охорони природи закликають громадськість проявляти екологічну свідомість не зривати, не продавати та не купувати першоцвіти. Купуючи букетики пролісків, підсніжників чи пучечки цибулі ведмежої(черемші) ви нічим не кращі за порушників, адже платите людям, які крадуть красу у Весни, у нас з вами, у прийдешніх поколінь.

error: Content is protected !!