Визначення послуг за Законом

Згідно з пунктом 21 частини 1 Закону, послуги охоплюють будь-які предмети закупівлі, крім товарів і робіт. До них належать транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, і поточний ремонт з розробленням проєктної документації.

Що таке поточний ремонт?

Відповідно до листа Міністерства регіонального розвитку та будівництва від 15.07.2009 № 9/9-1056, поточний ремонт охоплює комплекс ремонтно-будівельних робіт, спрямованих на систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей об’єктів і попередження передчасного зносу конструкцій та інженерного обладнання.

Визначення предмета закупівлі

Згідно з пунктом 15 Особливостей, предмет закупівлі визначається замовником відповідно до Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708. Пункт 3 цього Порядку передбачає, що під час закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається окремо для кожного будинку, будівлі, споруди або лінійного об’єкта інженерно-транспортної інфраструктури. Це здійснюється відповідно до державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» та/або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт».

Таким чином, послуги з поточного ремонту автомобілів підпадають під визначення поточного ремонту, але їх виключення з пункту 10 Особливостей потрібно розглядати відповідно до конкретних вимог та положень тендерної документації і законодавства.

Закупівлі за пунктом 10 Особливостей: поточний ремонт і послуги

Згідно з пунктом 10 Особливостей, замовники, включаючи централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), якщо їхня вартість становить або перевищує 100 тисяч гривень. Послуги з поточного ремонту закуповуються, якщо їхня вартість становить або перевищує 200 тисяч гривень. Роботи закуповуються при вартості від 1,5 мільйона гривень і більше. Ці закупівлі здійснюються через відкриті торги за процедурою, визначеною Особливостями, та/або через електронний каталог відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених Особливостями.

Отже, послуги з поточного ремонту автомобілів не можна вважати поточним ремонтом у контексті Особливостей та Закону. У вашому випадку мова йде про закупівлю саме послуг. Якщо очікувана вартість таких послуг перевищує 100 тисяч гривень, ви маєте право провести відкриті торги згідно з порядком, визначеним Особливостями.

СУПРОВІД ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ДЛЯ ЗАМОВНИКІВ

СУПРОВІД ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ДЛЯ УЧАСНИКІВ (ПОСТАЧАЛЬНИКІВ) 

error: Content is protected !!