Все частіше українські водії задаються питанням, наскільки вигідно стосовно економії коштів купити резину всесезонного типу. Провідні виробники шин розширюють свої каталоги з моделями, які можуть бути ефективними взимку та влітку.

Що краще всесезонні шини або сезонні – плюси і мінуси для авто

Як вибирати всесезонні автошини

Вибираючи, які шини купити, відштовхуватись в першу чергу необхідно від умов, у яких вони експлуатуватимуться:

 • погода;
 • тип дорожнього покриття;
 • інтенсивність їзди.

Не менш важливо звернути увагу на виробника. Зараз на ринку більше сотні компаній пропонують резину купити на авто з різними характеристиками та цінами.

У випадку із всесезонними варіантами економити не варто – довіряти потрібно лише перевіреним брендам. Краще заплатити дорожче, але бути впевненим, що на засніженій чи мокрій трасі не виникнуть проблеми з керуванням та гальмуванням. Широкий асортимент якісних демісезонних шин за найнижчими цінами в Україні представлений за посиланням https://goroshina.ua/.

Плюси та мінуси всесезонних покришок

Спершу варто розібрати позитивні якості всесезонної гуми:

 1. Купується один комплект замість двох сезонних, до яких ще потрібно купити диски на всі покришки.
 2. Немає необхідності двічі за сезон відвідувати шиномонтаж для платної заміни покришок.
 3. Відпадає питання з місцем зберігання комплекту автогуми у міжсезоння.
 4. Сьогодні можна купити всесезонні шини, які на мокрому покритті показують властивості не гірші, ніж літні моделі.

Відразу варто уточнити, що по-справжньому універсальних шин поки нікому розробити не вдалося. Всесезонні моделі можуть бути корисними, але далеко не завжди і не скрізь. За більшістю їздових характеристик вони поступаються сезонним моделям, за багатьма з них – дуже відчутно.

Основні недоліки всесезонних шин криються в таких аспектах:

 1. Кепські справи з гальмуванням на сухій дорозі влітку. Іноді різниця досягає цілих 10 метрів, що дуже суттєво.
 2. В зимовий період ситуація аналогічна. Якщо зі зчепленням все більш-менш нормально, то керованість та гальмування на засніженому покритті відверто низького рівня. Про їзду по слизькій дорозі навіть говорити не варто – все дуже погано.
 3. Підвищується ризик аварійної ситуації в екстремальних умовах їзди. До таких варто віднести мороз -10°С і нижче, і літню спеку, коли стовпець термометра показує +25°С або більше. Резинова суміш всесезонних покришок до таких температур не пристосована. Їй потрібен помірний клімат, щоб піддаватися керованості та не змушувати водія докладати максимум зусиль для збереження контролю над автомобілем.
 4. Сумнівна економія. Вся справа в цілорічній експлуатації, що призводить до прискореного зношування. Термін служби демісезонних покришок набагато нижчий від сезонних моделей, а ціна на ринку – вища. За середньої інтенсивності їзди одного комплекту всесезонки не завжди вистачає навіть на три сезони, а зазвичай, ще менше.

Всесезонна автогума допоможе заощадити невелику суму грошей і час на перевзутті коліс восени та навесні. По інших критеріях потрібно дуже добре подумати, купувати такі колеса чи ні. Недоліків все ж забагато, і їх потрібно в першу чергу враховувати.

Під всесезонні шини диски можна підбирати із двох варіантів – сталеві чи литі. Перші дешевші і міцніші, але важчі за масою, що на якості їзди позначається зі знаком мінус. Литі диски набагато легші і виглядають на будь-якій машині дуже привабливо. Але вартість їх суттєво вища, а якщо такий ковпак трісне, доведеться купувати новий.

error: Content is protected !!