Магній є важливим мінералом і поживною речовиною. Про гіпомагніємію (дефіцит магнію) говорять коли рівень магнію в сироватці крові становить менше ніж 0,75 мілімоля на літр (ммоль/л). Цей стан можна компенсувати прийманням добавок магнію https://anc.ua/product/mahne-b6. Гіпомагніємія не завжди викликає симптоми. На ранніх етапах можливі посмикування м’язів, оніміння кінцівок та поколювання. Без лікування дефіцит магнію може спричинити проблеми зі здоров’ям і знизити рівень кальцію та калію в організмі.

Основні причини гіпомагніємії

Дефіцит магнію може бути спричинений різними факторами, включаючи дієтичні, медичні та поведінкові аспекти. Основні причини дефіциту:

  1. Незбалансоване харчування. Недостатнє вживання зелені, листових овочів, горіхів, насіння, цілозернових продуктів.
  2. Шлунково-кишкові захворювання, такі як целіакія, хвороба Крона, запальні захворювання кишківника.
  3. Надмірне вживання алкоголю впливає на абсорбцію магнію і збільшувати його виведення з організму.
  4. Вживання певних ліків. Деякі діуретики, антибіотики, інгібітори протонної помпи та інші ліки можуть сприяти виведенню магнію.
  5. Підвищена потреба організму в мікроелементах. Під час вагітності та грудного вигодовування, інтенсивних фізичних навантажень або стресу організм потребує більше магнію.
  6. Захворювання нирок. Порушення функції нирок призводить до втрати магнію з сечею.
  7. Ендокринні порушення. Діабет та проблеми з щитоподібною залозою можуть впливати на рівень магнію.
  8. Зловживання кавою та напоями з кофеїном. Кофеїн може збільшувати виведення магнію з організму.

Зрозумівши причини дефіциту, можна вжити відповідних заходів для його запобігання та корекції, включаючи зміну харчування, корекцію медикаментозної терапії та ведення здорового способу життя.

Як запобігти гіпомагніємії

Корекція гіпомагніємії залежить від ступеня дефіциту, його причини та потребує комплексного підходу та індивідуального підбору методів. Варто проконсультуватися зі спеціалістом аби обрати правильну тактику лікування. В першу чергу, необхідно додати до раціону продукти, багаті на магній та почати приймання магнієвих добавок, які можна замовити в онлайн аптеці https://anc.ua/. Необхідно обмежити споживання алкоголю та напоїв з кофеїном, які можуть збільшувати виведення магнію. Діабет, гастроінтестинальні захворювання та інші хронічні стани можуть впливати на рівень магнію. Важливо вчасно їх лікувати та контролювати. Якщо втрата мікроелемента повʼязана з прийманням препаратів – проконсультуйтеся з лікарем щодо корекції дози. Дотримання цих рекомендацій допоможе підтримувати оптимальний рівень магнію в організмі та запобігти гіпомагніємії.

error: Content is protected !!